Poznej houbu - hřib smrkový?



host - 252.246 (?)
23.7.2017 16:59

jedna z najlepsich stranok, ktore kedy vznikli na Slovensku je nahuby sk. Aj napriklad ako zdroj foto roznych druhov hub rastlin a zovocichov, ktore mozno poznat na nasom uzemi. Co sa tyka slov detetivok (pre Vlada) teraz je v mode Dominik Dan. smiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 167.96 (?), 16.7.2017 21:04, zobrazeno: 4538x
Činím dotaz, o jakou se jedná houbu? Podle houbovníku od p. Smotlachy by to mohl být hřib smrkový, jenom mě mate, že byl nalezen pod modřínem...
hribek
hribek
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.116 (?), 16.7.2017 22:31

Hřib imigrant wink...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.17 (?), 17.7.2017 5:57

Já bych řekl, že je to hřib dubový, ale tady jsou větší experti, kteří se houbami zabývají. Vlastně jak se ten hřib jmenuje je pro většinu z nás nezajímavé, hlavně že je to jedlé a chutné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 13.251 (?), 17.7.2017 6:01

Je to Boletus edulis -hřib smrkový. Rastie nielen pod smrekmi, ale napríklad veľmi často aj pod bukmi a inde. H.

P.S. Je to len nešťastne zvolený druhový názov (v češtine aj slovenčine).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 17.7.2017 7:16

Přesně na Vás, který se problematikou hub zabýváte jsem myslel. Je to už dávno, když jsem ještě studoval (asi tak padesát let) co jsem se o houby více zajímal. Jinak vždycky jsme tomuto hřibu který rostl na začátku léta v listnatých lesích říkali dubák. Ten kdo našel dubáka, byl kálem. Tomu co jsme našli koncem léta v jehličnáči jsme říkali normálně hříbek, většinou byl hojnější než dubák.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 13.251 (?), 17.7.2017 12:12

Dík za kompliment smiley, ale som len trochu lepšie informovaný amatér. 

Kedysi, (ale v podstate aj dnes, keď nejde o nič, len o zber do smaženicecheeky) som aj ja hovoril "dubák" aj hríbu dubovému, aj smrekovému, aj sosnovému a aj bronzovému. V podstate všetky štyri boli tuším kydysi len variety jedného druhu v slovenčine "hríb obyčajný". Teraz sú uznávané ako samostatné druhy. 

Na našej hubám sa venujúcej stránke sme sa snažili (presnejšie..kolega sa snažil, ja som sa z toho v podstate len tešil..) zozbierať čo najviac ľudových názvov húb, hlavne slovenských, ale sú tam aj nejaké moravské a české.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 23.7.2017 15:03

Se slovenštinou nemám žádný problém, momentálně čtu jednu detktivku ve slovenštině a pokud jde o houby tak mám mj. velkou odbornou publikaci "Poznávajme huby" od autorů A.Dermek, A. Pilát (slovenské, české a latinské názvy). Dnes už jen také sbírám, co jsem se tehdy, když mne to zajímalo naučil.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 252.246 (?), 23.7.2017 16:59

jedna z najlepsich stranok, ktore kedy vznikli na Slovensku je nahuby sk. Aj napriklad ako zdroj foto roznych druhov hub rastlin a zovocichov, ktore mozno poznat na nasom uzemi. Co sa tyka slov detetivok (pre Vlada) teraz je v mode Dominik Dan. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika