Jaký je to hřib?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
Husi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 114.86 (?) 
6.10.2013 20:08

Tak by som to nepovedal, ja som sa za osem rokov pôsobenia na stránke nahuby.sk a za pomoci množstva iných mykostránok o hubách veľmi veľa naučil, ale ja rozumiem čo si asi chcel povedať... nie je rozumné konzumovať huby, ktoré nepoznám, len na základe určenia niekým (z jednej fotky) cez internet. To naozaj nie je správne. Dokonca to môže byť aj nebezpečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 4.7 (?), 7.10.2013 14:47

Su dva sposoby: Naucit sa spoznavat huby v prirode, povedzme za asistencie skuseneho hubara, alebo potom z foto ci uz z netu alebo knih, a nejakym textovym popisom. Neviem, ci by mi skuseny hubar pomohol,...ak by som po x uspesnych sezonach na bedlu vysoku natrafil po roku po dvoch na jedovatu bedlicku a nevedel o nej, ze vobec existuje, asi by mi ta skusenost s jedlou bedlou moc nepomohla. Mne sa na tej stranke paci, ze su tam aj huby dvojniky, kde sa hovori najma o rozdieloch. Inak som netusil, ze je u nas do 15 druhov masliakov a do 30 druhov muchotravok. Pred internetom takto komplexne informacie a tolko fotografii nedavala ziadna dostupna literatura, mozno len nejaka odborna zahranicna. Najdolezitejsie je poznat tie najjedovatejsie huby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 1.11.2014 11:26

Asi před měsícem jsem našel na Chrudimsku v jedné vsi nedaleko hřbitova hřiby dubové. Tedy údajně to byly hřiby dubové. Nikdo si jich nevšímal zřejmě proto, že měly klobouky zvláštně pravidelně popraskané, jako kdyby přes ně někdo přetáhl nějakou síťku. Škoda, že jsem je nevyfotil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika