Kávová sedlina



Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?)
28.3.2018 21:14

Asi tak,

vloni jsem 3x zakoupil kilové balení kávy mleté standart v akci v suprmarketu a rozsypal kolem okurek, rajčat, kedlubnů gigant a dalších (každou rostlinku kol a kol), dával jsem pozor, aby neměl slimák jinou cestu, třeba vzduchem přes nějakou trávu. Množství cca 0,5 cm na výšku.  Výsledek je asi ten, že slimáci se buď podhrabali, zábranu přeskočili, v Jihlavance není žádný kofein, nebo jim kofein nevadí.

Okurky a kedlubny druhý den, ostatní do tří dnů.

Pivo vcelku funguje, bohužel lidi v hospodě dopíjejí a tak na mne slejvkového piva moc nezbývá, přestože mi jej shromažďují ve třech hospodách.

Pro letošek chystám použití plastových okapů, které zapustím do okrajů záhonů a naplním ředěným pivem. Také přemýšlím nad výrobou sladu z ječmene, neb všechny blízké pivovary už skončily a mláto asi v blízkosti neseženu. Ani nevím, zda by to fungovalo.

Některá rajčata a okurky zkusím pěstovat v nádobách (supermarkety likvidují kyblíčky na řezané kytky do odpadu), a tyto budou osazeny v nádobách s vodou - přepravky na maso. Trochu je problém se zajištěním závlahy a kontrolou vegetace kolem, aby se nevytvořil most, ale při množství slimáků po dešti a mé neochotě používat chemii, je to asi nejschůdnější cesta.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 192.31 (?), 28.3.2018 19:29

Já používám kávovou sedlinu pravidelně několik let, na záhonech se zeleninou se osvědčila, ale hlavně ji sypu do kompostu, je silně lákavá pro žížaly (přečteno z nějakého odborného textu), tak tomu věřím a dál nepátrám. 

Jinak je kofein obsažen i v některých rostlinách, i v půdě a působí jako slabý pesticid, likviduje tedy určitý hmyz, který se těmito listy živí. 1-2%  koncentrace kofeinu je pro plže toxická, má tedy stejný účinek jako moluskocidy - přípravky k hubení plžů. Jak ale zjistíme % sílu naší sedliny? Proto to asi některým funguje a jiným ne.

Jako hnojivo bych ho nevnímala, množství prvků je ve srovnání s jinými hnojivy zanedbatelné. Obsažený alkaloid ale může rostliny povzbuzovat v růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 28.3.2018 21:14

Asi tak,

vloni jsem 3x zakoupil kilové balení kávy mleté standart v akci v suprmarketu a rozsypal kolem okurek, rajčat, kedlubnů gigant a dalších (každou rostlinku kol a kol), dával jsem pozor, aby neměl slimák jinou cestu, třeba vzduchem přes nějakou trávu. Množství cca 0,5 cm na výšku.  Výsledek je asi ten, že slimáci se buď podhrabali, zábranu přeskočili, v Jihlavance není žádný kofein, nebo jim kofein nevadí.

Okurky a kedlubny druhý den, ostatní do tří dnů.

Pivo vcelku funguje, bohužel lidi v hospodě dopíjejí a tak na mne slejvkového piva moc nezbývá, přestože mi jej shromažďují ve třech hospodách.

Pro letošek chystám použití plastových okapů, které zapustím do okrajů záhonů a naplním ředěným pivem. Také přemýšlím nad výrobou sladu z ječmene, neb všechny blízké pivovary už skončily a mláto asi v blízkosti neseženu. Ani nevím, zda by to fungovalo.

Některá rajčata a okurky zkusím pěstovat v nádobách (supermarkety likvidují kyblíčky na řezané kytky do odpadu), a tyto budou osazeny v nádobách s vodou - přepravky na maso. Trochu je problém se zajištěním závlahy a kontrolou vegetace kolem, aby se nevytvořil most, ale při množství slimáků po dešti a mé neochotě používat chemii, je to asi nejschůdnější cesta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika