Hnojení rostlin u lipové aleje



xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 249.137 (?)
17.3.2008 7:02

Špatně jste mě pochopil. Lípy samozřejmě nechci ničit! Jsem rád, že je tam mám i když se jedná o silnici po které projede 10 aut denně a shodou okolností tam živý plot i je. Ptám se jen čistě jaké hnojivo nejlépe použít, aby se rostlinám dařilo i na straně zahrady, která sousedí s lipami.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 249.137 (?), 16.3.2008 8:13, zobrazeno: 5190x

Dobrý den.

Máme zahradu u silnice, kterou lemujou staré vzrostlé lípy. Rostlinám rostoucím na straně k nim se moc nedaří, jak jim lípy berou živiny. Jaké hnojivo by bylo v tomto případě nejlepší nebo jak se účinkům lip bránit?

Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.203 (?), 16.3.2008 10:10

Buďte ráda, že máte mezi zahradou a cestou lípy, které alespoň částečně omezí imisní spad ze silničního provozu na zahradu.  S lípami bych moc nebojoval - jedine okolo plotu ještě vysadit mělce kořenící keře pro živý plot a trávním přihnojoval kompostem. Překopávat kořeny a další zásahy do života lip je pomerně drahá záležitost. S ohledem na cenu jedné staré lípy, která může být ve statisících korun se vystavujete tvrdým postihům, poku se to prokáže.  Podle platných předpisů každý občan je povinene se zdržet výkonu svých práv ve prospěch ochrany o životní prostředí. Pokud máte jiný názor nebudu ho vám vyvracet od toho je ČIŽP, která na základě odborných posudků vám potom vše vysvětlí pádněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 249.137 (?), 17.3.2008 7:02

Špatně jste mě pochopil. Lípy samozřejmě nechci ničit! Jsem rád, že je tam mám i když se jedná o silnici po které projede 10 aut denně a shodou okolností tam živý plot i je. Ptám se jen čistě jaké hnojivo nejlépe použít, aby se rostlinám dařilo i na straně zahrady, která sousedí s lipami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.8 (?), 17.3.2008 14:43

Možná vadí spíš sucho a pomůže vydatnější zálivka. Ale trocha plného hnojiva, např. Cererit nebo aspoň NPK, taky neuškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika