pivoňka



host - 169.30 (?)
15.5.2008 11:11

S mravenci si moc hlavu nelámejte. Oni tam chodí mlsat sladký nektar z poupat a květů. Někteří autoři se domnívají že by mohli přenášet spory plísní. Osobně se domnívám, že s ohledem na jejich "dolez" to je možné jen tehdy když už tam někde velice blízko něco takového je. Potom bych ale bojoval s plísní a né s mravenci. Nejsem jejich zastánce za každou cenu ale u pivoňek je prostě nechávám v poklidu. JP..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.5.2008 19:23

Děkuji Hráběnko, potřebuji taky jednu přesadit po bývalém majiteli a právě, že jsem četla o tom nekvetení . Tak ještě jednou díky, risknu to, když tak budu mít nějaký čas jen listy.Snad tady ještě nějaký čásek budu a dočkám se ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.5.2008 20:23

Ten můj výraz   "nejvhodnější "   opravdu nebyl správně zvolen.  Chtěla jsem napsat nejzašší (chybička se vloudila).  Vždycky jsem přesazovala pivoňky v době, kdy ještě byly v takzvaném vegetačním klidu.  Taky jsem se snažila vzít je s opravdu velkým balem a co je důležité, vždycky jsem je sázela na stejnou stranu  (neotočit je třeba o 180 °).  Většinou mi vykvetly. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.1 (?), 2.5.2008 21:49

Pivonka nekvete, jestlize ma hlizy po presazeni prilis hluboko, dodrzte radu ktera byla vyse o vyse zeminy nad hlizami a bude kvest hned pristi rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 2.5.2008 22:09

Moc děkuji za povzbudivou radu Snad nic nepokazím a pokvete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 244.34 (?), 10.5.2008 20:15

Ahoj taky jsem po prve prezazovala pivonky a ted krasne kvetou takze to jde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.230 (?), 14.5.2008 21:15
poradi mi, prosim vas, niekto, kde kupim pivnoiu coral charm? alebo ine uslachtile odrody, nejaku peknu bielu alebo maslovu, existuje taka farba? biela ano, ale maslova, neviem, dakujem za radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.14 (?), 14.5.2008 21:55

Dobrý večer,

nevíte proč mi na poupata pivoňek lezou černí mravenci?Žádné mšice tam nejsou, ale asi to nejlepší znamení nebude?!

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.30 (?), 15.5.2008 11:11

S mravenci si moc hlavu nelámejte. Oni tam chodí mlsat sladký nektar z poupat a květů. Někteří autoři se domnívají že by mohli přenášet spory plísní. Osobně se domnívám, že s ohledem na jejich "dolez" to je možné jen tehdy když už tam někde velice blízko něco takového je. Potom bych ale bojoval s plísní a né s mravenci. Nejsem jejich zastánce za každou cenu ale u pivoňek je prostě nechávám v poklidu. JP..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.37 (?), 15.5.2008 12:03

Malé černé mravence lezoucí po poupatech mojí staromódní 45leté (!!!, na 1 místě!), jsem ostřížím zrakem sledovala také. Jestli do něčeho nekoušou. Snad jich je jenom hodně, takže se rozlézají...

Zajímalo by mne, jestli se na místa ravenišťátek v záhoně dá bez úhony něco zasadit? Jestli tam třeba není kyselina mravenčí, nebo něco jiného květinám nesloužícího mravenci vyprodukovaného...

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 15.5.2008 13:41

Klidně sázejte. Akorát jim narušíte podzemní prostory, trochu je vyděsíte. Oni se s tím rychle vyrovnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika