Jiřiny - řízkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 240.105 (?) 
21.3.2015 9:01

Zdravím.

Tak jiřiny už zase pěkně raší a budoucí řízky rostou, ale mám problém. Na jedné hlíze, zrovna té nejdražší, vyrašil jenom jeden. Pochopitelně bych ji chtěla namnožit, mít aspoň dvě letos, než se bude dat rozdělit hlíza. Dá se ten řízek nechat vyrůst třeba na tři páry listů a pak seříznout výš a zakořenit s tím, že původní obrazí? Nebo se musím smířit, že letos tuto jiřinu prostě nenamnožíma jenom ji mám narychlenou? Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 21.3.2015 12:54

ano, jak pisete, je nutne rizek nechat vice narust a seriznout nad nejakym párem listu, tento pahýl dále obrůstá a muzete tak narizkovat vice rostlin, avsak i po delsi dobe neni vylouceno, ze ze spodni casi v jinem miste jeste naroste jiny vyhon

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.105 (?), 21.3.2015 15:07

Díky. Ona teda původně nechtěla narašit vůbec, obávala jsem se, že ji budu muset jít reklamovat. Trvalo to snad tři týdny, nakonec se probudilo očko na malinkatém zbytečku nějakého bočního stonku, drobném pahýlku ani ne půl cm. Hlavní stonek vypadá úplně mrtvý, odloupla se z něj vrchní vrstva a pod tím je to úplně zčernalé, asi to nebylo dobře vyzrálé. Ostatní jiřiny ve stejných podmínkách raší dobře, každá má aspoň tři očka probuzená. Tak snad to dobře dopadne. Pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 20.5.2015 11:48

Moje vyzkoušená rada je řízkujte podobně jako to děláte se sadbovými bramborami. V unoru opatrně olámejte klíče z rašících hlíz a zasázejte je do běžného většího sadbovače s běžným standartním substrátem. Do poloviny května v pohodě zakoření a muže se vysadit na místo. Pokud si objednáte jiřinky od Dahliabrzák, tak ten ke každé objednávce návod na pěstování přikládá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika