Jiřiny - řízkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 10.23 (?) 
5.2.2011 21:09

Aha, tak to jsem špatně pochopila, takže je položím normálně kořeny dolů a tou částí, kde byly stonky nahoru. Zasypu do 3/4, aby ta vrchní část koukala a dám do pařenistě a na světlo???

. Jakmile vyrostou nové výhony, třeba 10 cm odříznu a dám do květináčku na zakořenění a znovu vložím do pařeniště(nebo do chladnější místnosti)ale do tmy aby se nevytahovaly???

Promiňte, jsem z toho trochu zmatená...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 5.2.2011 21:16

vse je spravne az na:

po odriznuti rizky nastimulujte v praskovem stimulatoru a napichejte treba do multiplata a zakryjte treba perfor.foliíí, pri slunci zastinujte! Rizky by mely korenit pri cca 22st na svetle, ale jak jsem psal-pozor na slunce a nasledne,,uvareni¨ rizku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.23 (?), 6.2.2011 20:33

Takže po odříznutí obalit odříznutou část v kořenovém stimulátoru-je jednotný, nebo si musím koupit na hlíznaté rostliny(doma totiž mám kořenový stimulátor) a zasadím do plata ale lépe do substrátu na řízkování, že? A jak poznám, že jsou dobře zakořeněné??

 A až po vysazení ven do zahradnického substrátu, je to tak správně?

Nechám je v pokoji raději u východního okna, tam jde slunce jen ráno a ne tak silné. V květnu si je pak vysadím na balkon, který máme na západ, ale budou chráněné stěnou balkonu, takže nebudou přímo na úpalu, to by mohly vydržet, co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.2.2011 21:32

klasicky praskovy bily stimulator, ten nejbeznejsi...(na bylinne rizky)

substrat muze byt i tezsi, treba zahradnicky pokud je bez hnojiva-nekdy se pridava tak bych tam dal trosku dolomit.vapence, obvykle to trva 3-4 tydny nez zakoreni, koreny brzy prorostou skrz spodek ven takze to poznate jednoduse, jirinky moc nerostou v lehkych sibstratech, takze se nebojte je hned dat do tezsiho substratu, to slunce si pamatujte, ze je muze skutecne uvarit, takze je ze zacatku stinte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.23 (?), 7.2.2011 13:46

A máte nějaký vyzkoušený substrát, který se prodává běžně v obchodech, třeba OBI, Baumax atd? Protože jsem začátečník nerozeznám lehký a těžší substrát, chápete?

To sluníčko si určitě zapamatuju, nerada bych o ně přišla..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 7.2.2011 15:08

samozrejme muzete hlizy nadelit a taky si je namnozite, nemusite nutne rizkovat..jinak substrat mi vyhovuje agro zahradnický

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.23 (?), 7.2.2011 21:13

To dělení je asi teoreticky jednodušší, jen mám obavy, abych to oddělila správně a nějak tu hlízu nepoškodila...

Jo agro zahradnický substrát znám, mám v něm zasazené cibulky hyacintů, narcisek, modřenců a krokusů a zdá se být dobrý, jsem ráda, že nebudu muset nic dlouze shánět...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 7.2.2011 21:20

ma i nejake ziviny na urcitou dobu.. jinak to deleni je jednoduche, hlavne, aby mely hlizy vrcholove casti-korenovy krcek, z tohoto mista rasí-tedy ne jako brambory po celem obvode, to ne... pokud se porani, muzete misto zasypat drev.uhlim(praskem)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 8.2.2011 7:46

Zdravím.

Pro dělení trsů jsem si před pár lety přečetla někde radu, že když se to nechá na světle a teple a i celé namočí na noc do vlažné vody, že to podpoří rašení pupenů. Ty jsou na stonku - oddělujete to pak tak, aby byla hlíza s kusem stonku a s pupenem. Hlíza bez stonku nebo bez pupenů je zbytečná, pozor na to. Některé jiřiny mají velký trs hlíz, ale vyraší třeba jenom dvě očka.

Jinak to nacucání vodou dělám před výsadbou, když nejsou hlízy úplně v kondici a jsou víc scvrklé. Přijde mi, že jim to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 18.3.2011 11:33

Zdravím.

Tak jsem nakonec neřízkovala. Jiřiny zastavit nešlo, tak jsem to vzdala a dala jsem je do velkého truhlíku (50l), ve kterém je budu mít venku, s valitní zeminou. Rostou a zelenají se a včera jsem našla první čtyři poupata. Budu mít asi letos první kvetoucí jiřiny v republice... Zkušení jiřináři se asi obracejí v hrobě, ale přišlo mi to v této situaci jako nejlepší řešení. Pokud to nedopadne dobře, dám vám vědět, ať to někdo nezopakuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika