Japonské brambory - Stachys Sieboldii



host - 240.118 (?)
18.2.2017 6:59
Zeptám se jinde, a jinak. Po dotazu jsem upřesnil o jakou se jedná rostlinu, protože jsem o čistci slyšel poprvé, stejně jako mé nejbližší okolí, a okamžitě následuje "odhalení" od nějakého antipřírodního detektiva, a pak připomínka od odborníka že to, kvůli čemu jsem se odhodlal sednout k počítači a hledat jak se nejlépe zeptat lidí, je vlastně úplně normálně k sehnání. Omlouvám se za své výlevy, ale tohle je opravdu divné.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 240.118 (?), 16.2.2017 17:06, zobrazeno: 8656x
Dobrý den, dokázal by někdo poradit kde sehnat tuto rostlinu? Nmůžu ji nikde sehnat, děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.118 (?), 16.2.2017 17:33
Je to zdravá mrazuvzdorná, díky hlízám vytrvalá rostlina, která dokáže ze 100g hlíz vyprodukovat až 250kg. Někdy se objevuje v soběstačných permakulturních zahradách, ale v česku asi ještě ne. Kdyby o ní někdo věděl, budu rád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.133 (?), 17.2.2017 8:14

Čistec jsem pěstoval, nic moc. Křehké housenky, něco jako topinambur. Ten koeficient množení je nesmysl. Z kila sadby 2,5 tuny sklizeň. A jako permalultura s takovým výkonem? Přijde mi to jako reklama stejné číslo odpovídá na dotaz. A při tom na každého na dotaz vyskočí na internetu místa, kde ji mají a i posílají poštou. Styďte se za své nekalé počínání 240.118angry!  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.118 (?), 17.2.2017 8:48
Zjistil jsem to na těchto stránkách: http://www.paukertova.cz/view.php?cisloclanku=2009120002 s permakulturou mám společné jen to, že jsem o ní dostal knížku. A tam je tato zajímavá exotická rostlina popsaná. Kdybyste poradil kde se dá sehnat budu Vám vděčný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.118 (?), 17.2.2017 9:02
No abych to ještě upřesnil, reklama se tomu příspěvku vpodstatě říct dá, ale právě na tu rostlinu, protože mi přijde zajímavá a přínosná, a protože se u nás vůbec nepěstuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.143 (?), 17.2.2017 21:28

Nějak tomu dotazu nerozumím - dala jsem do vyhledavače na Seznamu latinský název, a hned první odkaz je prodejce. Tak v čem je problém? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.118 (?), 18.2.2017 6:48
Jediný kdo ji prodává je Ivana Tischlerova, ale ta má vyprodáno, jinde už není vubec ani v nabídce; rostliny.net o něm jen píšou, a stejně tak všechny ostatní stránky. Kdyby někdo měl své, a byl by ochoten zaslat pár hlízek, nebo věděl o někom tak bych byl vevelice vděčný. Máme místo v předzahrádce, a rád bych ho "ubránil" právě pro tento čistec. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.118 (?), 18.2.2017 6:59
Zeptám se jinde, a jinak. Po dotazu jsem upřesnil o jakou se jedná rostlinu, protože jsem o čistci slyšel poprvé, stejně jako mé nejbližší okolí, a okamžitě následuje "odhalení" od nějakého antipřírodního detektiva, a pak připomínka od odborníka že to, kvůli čemu jsem se odhodlal sednout k počítači a hledat jak se nejlépe zeptat lidí, je vlastně úplně normálně k sehnání. Omlouvám se za své výlevy, ale tohle je opravdu divné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.143 (?), 18.2.2017 9:16

Necítím se být odborníkem, ale ten úplně první odkaz na Seznamu je http://www.zahradnictvi-eshop.cz/content/4-kontakty, takže Ivana Tischlerova to není. I když s touto firmou sama nemám dobré zkušenosti, zboží, které nabízeli, sice vždycky měli, ale ne v dobré kvalitě. přesto jsem u nich nepoučitelně několikrát objednala, právě proto, že měli to, co jinde není.

Taky můžete kontaktovat přímo paní Paukertovou na http://diskuse.nachvojnici.cz/index.php   - fungovala tam, a snad ještě funguje, výměna mezi pěstiteli, i když se tam nic neprodává.

Jen nevím, opět po zkušenostech, jsk dlouho tady odkazy vydrží. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.118 (?), 18.2.2017 13:28
Velice Vám děkuji, normálně na googlu by to člověk nenašel angry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika