Frézie



Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?)
22.2.2009 9:07

Moc děkuju za kladnou odpověď. Přesně to jsem potřebovala-slyšet, že něco jde. Když se tak zachází se zmijovcem, půjde to i s jinými. Hurá! H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 22.2.2009 9:07

Moc děkuju za kladnou odpověď. Přesně to jsem potřebovala-slyšet, že něco jde. Když se tak zachází se zmijovcem, půjde to i s jinými. Hurá! H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.145 (?), 3.10.2010 11:49

Dobrý den, paní Lído, ráda bych také pěstovala frézie. Chtěla jsem se Vás zeptat, zda je mám shánět někde ještě teď, nebo se kupují až na jaře? Myslím si, že až spíše na jaře, koupit a zasadit a na podzim tedy vyjmout ze země. Chápu to správně? Děkuji Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 3.10.2010 22:17

Koupit na jaře, koncem dubna zasadit a tak touhle dobou vyndat. (zrovna zítra je chci tahat).  Chápete to správně  :-)))    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.2 (?), 22.7.2022 17:05
Paní Lido Vím ze jste zkušená pestitelka, vaše příspěvky vyhledávám mám dotaz ohledně frezii. Pěstují je asi 10 let, pořad stejně, taky v září vyndam ze země usušim očistím a na jaře zasadím. Snažím je tak aby o ledových mužích byliy v zemi a vyrasily až po nich. Vždy mi kvetou v polovině července. Letos jsem nějak pozapomnela, sazela později a vůbec až na 2 mi žádné nevyrasily. Myslím ze bylo více sucho než jindy, ale nedovedu si vysvětlit proč nevyrasily. Úplně mě to rozhodilo, protože nevím kde bych udělala chybu. Nenapadá vás něco. Taky jsem jich měla hodně asi 150 ks. Myslím ze určitě shnily. Děkuji jestli mi odpovíte. Cerna Anna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.142 (?), 22.7.2022 22:50

Pani Anno, nic mne nenapadá, snad jedině, jestli je nemohlo něco na záhoně sežrat. Já takhle "z ničeho nic" jednou přišla o většinu gladiolů a jindy zas na jiném záhoně o část tulipánů. Vždycky zbyla jen nějaká cibule na okraji, a kde jich bylo víc, nebylo nic... Zkuste tam hrábnout, ze shnilých by tam mohly zůstat kousky těch jejich síťovaných slupek, sežrané by zmizly...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.108 (?), 2.12.2010 13:48

jéjda tak to já jsem pěkný truhlík... sadila jsem je vždy až na jaře a nikdy mi nevyrostly, maximálně jedna, ale nevykvetla... tak jsem se letos rozhodla, že je zasadím už na podzim a koukám, že jsem udělala pěknou hloupost... tak si je tedy na jato zasadím znovu

Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.50 (?), 23.5.2011 17:28

Pěstuji frezie po prvé, na balkoně, v truhlíku. Vyrostly listy, které již žloutnou a usýchají. je to choroba rostliny?Pora´dte nevim co s tím děkuji Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ella56 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (222) - 48.30 (?), 28.5.2011 18:06

Jsem na tom podobně jako paní Květa, v loni jsem frézie pěstovala poprvé, dala jsem je do truhlíku a krásně všechny vykvetly, uskladnila jsem je přes zimu do kuchyně, jak jsem tady vyčetla a letos opět vysadila a mají listy vytáhlé, slabé a ani jedna nepokvete, přesto že jsem to udělala jako v loni, L

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 28.5.2011 22:56

Asi mají v truhlíku málo živin nebo prostoru - na zahoně narostou velké cibule.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.5.2011 23:16

rozhodne frezie nejsou rostliny do truhliku, v nadobach spis prezivaji nez by prosperovaly... stejne jako meciky tak i frezie je nejlepsi mit ve volne pude na chranenem miste

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika