Begonie



host - 80.229 (?)
21.8.2010 12:37

Dobrý den Péťo, tak myslíte, že je mám vyhodit?.Díky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 146.135 (?), 15.8.2010 0:02

Máte na begonii padlí begoniové - Oidium begoniae.   Péťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.229 (?), 21.8.2010 12:37

Dobrý den Péťo, tak myslíte, že je mám vyhodit?.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 106.122 (?), 1.10.2010 14:03

Dobrý den, chci se zeptat, co s begoniema, zatím krásně kvetou, mrazíci zatím nebyli.Nechat je až odkvetou a oschnou a hlíhy uschova?Děkuji Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.216 (?), 2.2.2011 21:54

každý rok přezimuji hlízy begonii ve sklepě koncem února vyndám suché hlízy dám je narašit na rašelinu a mírně zalévám, po zmrzlých je dám ven a celou sezonu krásně kvetou.Včera jsem si na ně vzpomněla a šla se na ně do sklepa podívat a zjistila jsem že mají 2O cm slabé růžové výhony což se mi žádný rok nestalo a tak jsem je dala už na světlo výhony sestřihla na 2 cm a jsem zvědavá jak to letos s nimi dopadne.Už se vám to někdy stalo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 3.2.2011 10:52
To vaše zjištění mě velice překvapilo. Já je mám také ve sklepě zasypané rašelinou, ale nikdy se mi to nestalo. O víkendu jsem byla na chatě, ve sklepě jsem se dívala na kytky, ale mrknout na hlízy mě vůbec nenapadlo. Ve sklepě byly jen tři stupně tak jsem tam nechala radši rosvíceno. Tato zima je taková vrklavá. Mrazy pak zase obleva. V zimě jsme nikdy vodu ve sklepě neměli a tuto zimu až dvakrát. Jestli tam o víkendu pojedu tak se na ně mrknu a dám vám vědět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 7.2.2011 12:39
Pro hosta 19.216: Včera jsem se dívala na mé hlízy, ale ještě neraší. V klidu spinkají, tak nevím proč se vám tak brzo probudily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 7.2.2011 17:11

Musím se přiznat, že i mě příspěvek donutil jít se podívat na uložené begonie, jiřiny, canny atd., ale jsou ještě všechny ještě v zimním spánku. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.182 (?), 8.2.2011 11:39

To já jsem už na ně nahlížela koncem ledna a vyndala z hlíny, očistila a dala na rašelinu. Na parapetě to občas malinko zaleju a už mám první známky rašení. Moc mi toho sice nezbylo, protože mi některé hlízy v hlíně napadl parazit, takže opět budu velké množství dokupovat. Převislé begónky jsou prostě nádhera, hezčí než muškáty.Zorka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 8.2.2011 12:03

Určitě jsou krásnější, ale mohu je mít jen na dvou místech okolo domu, aby na ně nepražilo slunce. Také pravidelně dokupuji, jednak mi vždy něco odejde a pak objevím v zahradnictví určitě nějaké, které ještě nemám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.76 (?), 13.6.2011 16:20
Begonie léto 2009-pěstované na přímém slunci-Kristalon hnojivo v každé zálivce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika