Alstemérie



Stránky: 1,  2   
host - 48.28 (?) 
8.3.2008 21:57, zobrazeno: 24748x

Dobrý večer, neví někdo, jak mám pěstovat během vegetace venku Astremérii? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 8.3.2008 22:28

Dá, ve foliovníku kvůli vlhkosti. Potřebuje ale teplotu max 24 stupnů, plné slunce, což je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.28 (?), 8.3.2008 22:36

Díky, takže ve volné půdě to bude tedy problém?:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.3.2008 22:50

Máte asi na mysli alstromérii - česky  boubelka. Dá se pěstovat v nádobách a zazimovat v bezmrazém prostředí.  Alstromerií je několik desítek druhů a některé z nich mohou vydržet přes zimu i venku. V tomto případě je nutné  rostlinu  hodně   obložit listím, popřípadě jí zabalit do zateplovací textilie a doporučuje se i zakrýt zvrchu, aby nedošlo k přemokření.  Je s tím ale tolik práce, že je snad lepší pěstování v nádobě, která se na zimu přenese.   Zdravím  - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.28 (?), 8.3.2008 23:09

Nejspíše mám hybridní odrůdy ve směsi, tudíž nejspíše nebudou ani mrazuvzdorné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.3.2008 23:18

V tom případě bych neriskovala a pěstovala bych jí v nádobě, nebo v květináči. Pro pěstování se doporučují prostornější nádoby, nebo květináče. Na dno je vhodné dát asi 10 cm vysokou drenáž z tlučených cihel, nebo drobounkého štěrku, aby nedocházelo k přemokření. Zemina by měla být lehčí s asi třetinou listovky a trochou písku.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.61 (?), 18.3.2008 10:46

Alstromerie jsem si dovezla od paní ze Slovenska z Dunajské Stredy, kde je pěstují ve foliovníku. Dala mi hlizy, ktere jsem zasadila, přes léto krásně kvetly, na zimu je přikrývám netkanou textilií a chvojím a už je to tak 4 roky a zatím nevymrzly. Tak doufám, že letos tomu bude také tak. Velice rychle se rozmnožují, takže už jsem rozdala i ostatním sousedům v zahrádkářské kolonii a zatím se všem daří je úspěšně přechovat přes zimu, a to bydlíme na Vysočině

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.28 (?), 19.3.2008 18:54

Dobrý den, to je velmi zajímavé, že se jim takto daří... dejte pak vědet jak vypadají po této zimě, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.15 (?), 12.5.2008 12:44

Reaguji na Váš příspěvek ve věci pěstování Alstromerií.Také jsem si dovezla tyto květiny od paní z Dunajské Stredy, která je tam pěstuje ve foliovníku.Každý rok krásně kvetly, letos se však ztratily a hlízy jsme našli hodně hluboko v zemi.Přesadili jsme je na jiný záhon a budeme čekat jestli se opět objeví.Jsme také z Vysočiny a věřím že v pěstování těchto krásných kytek budeme úspěšně pokračovat.xlys

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.128 (?), 18.12.2014 19:33

Mám Alstromérii v květináči. V létě krásně a bohatě kvetla Poraďte mi prosím co s ní mám dělat v zimě a kdy ji mohu dát na jaře ven i s kořenáčem. Děkuji a zdravím. Alena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika