Alokázie amazonská



host - 128.2 (?)
9.8.2010 15:00

Měla jsem již 3 rostliny a vždy mi zašly, ikdyž jsem dodržela vše potřebné. Nyní po letech, jsem si ji znovu zakoupila. Zkusím jí v koupelně na okně. Nejlépe by se jí dařilo v zimní zahradě po které toužím, ale zatím ji nemám. Je nádherná, ale skutečně náročná!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 192.35 (?), 8.9.2009 13:49, zobrazeno: 6775x

Zajímalo by mne, zda někdo pěstujete tuto rostlinu.Internet jsem již projela a nyní mě zajímá osobní zkušenost.Kde se jí daří nejlépe.Díky Olina.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.2 (?), 9.8.2010 15:00

Měla jsem již 3 rostliny a vždy mi zašly, ikdyž jsem dodržela vše potřebné. Nyní po letech, jsem si ji znovu zakoupila. Zkusím jí v koupelně na okně. Nejlépe by se jí dařilo v zimní zahradě po které toužím, ale zatím ji nemám. Je nádherná, ale skutečně náročná!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.155 (?), 11.8.2010 1:58

Mne sa nezda nejak extra narocna, je pravda, ze prva, draho kupena v kvetinarstve mi asi po roku a pol zasla, ale to mi ju zozrali nejake svine, druha, kupena so zlavou na flore, nic jej nechybalo, len bola trochu zvednuta, mi rastie uz piaty rok, bez kvetinaca ma uz vysku vyse metra, listy dlhe 60 cm, kazdorocne pravidelne kvitne niekolkymi kvetmi, na zimu strati skoro vsetky listy, ostane jeden-dva, ale na jar vyzene nove, za sezonu ich vyzene asi 7, ale naraz sa mi ich na rastline neudrzi nikdy viac ako 5, mam ju pred oknom kde dost pali slniecko, ale je pred zaclonou, cize to svetlo nie je take ostre, plne slnoko rada nema, ale ani tien..a ta vlkost..., rosim ako ma napadne - viac menej nerosim :D, zalievka studenou tvrdou vodou z vodovodu, aj ked ohriata na izbovu teplotu by bola isto lepsia, hnojim tento rok prvy krat, krystalonom plod a kvet, ale nevidim ziadne extra zmeny, presadzam kazdy druhy rok, ked zacne rast na jar, a teraz dolezite! - tu pramenia skoro vsetky neuspechy s pestovanim, neznasa obycajnu zeminu na izbove kvety, ale sadi sa do kory na orchidey, a ani ta lacna orchideova zemina od agra nie je dobra. Ta zemina sa musi prevazne z kory skladat, ale je nevyhoda, ze rychlo vysycha, tak pri prvom presadzani som neodstranil vsetku tu povodnu zemina, v ktorej bola kupena, ta lepsie drzi vlkost a tak sa teraz lepsie vysporiada s pripadnym preschnutim, ku ktoremu by ale aj tak nemalo dojst, ale nesmie ani voda dlhodoba stat v miske... den, maximalne dva, kym si ju vsetku natiahne, ale nikdy nie dlhsie!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika