vodní meloun



host - 136.70 (?)
26.6.2008 16:46

Dlouho se nám nedařilo vypěstovat meloun normální velikosti, vždy to dotáhly na cca 20cm.Loni zahradník unás na vsi "udělal" plné pole melounů až do 15kg. Jeho rada  - roubové sazenice, sáže ve velikosti kolem 1m!! začátkem června!! na dobře hnojené pole a ze začátku zaleje, ale pak už nezalévá!!!, někdy první plody vyštipije aby sazenice zesílila a zapustila hluboko kořeny. Zalévá pak jen při dlouhodobém suchu max.1x týdně. Nechává max 4 plody na rostlinu. Letos jsme dali na jeho radu a dnes (23.6.) máme už 3 plody přes 30 cm a i ostatní rostou před očima. 

P.S.Jsem z JM, takže tu máme docela teplo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 6.141 (?), 11.4.2009 9:15

Pokud skutečně chcete pěstovat melouny, tak je zasaďte do země, žádnej prezident to za Vás neudělá. V loni jsem pěstoval poprvé, bez jakých koliv zkušeností, sklizeň předčila mé očekávání. Neprováděl jsem žádné zastřihávání, žádné hnojení, jen občas jsem je zalil. Pokud máte dostatečně slunné místo není potřeba skleník ani pařeniště, na jižní Moravě roste všechno, všude. Melouny jsou mnohem chutnější a sladší, než jakýkoliv koupený.Mnoho zdaru Jiří Hrubý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.44 (?), 22.1.2007 15:26
V loni jsem poprvé vypěstoval 5 melounů vodníxch, zeleně pruhované v různé váze. Jeden jsem uschoval a na silvestra 2006 jsme ho snědli. Byl mírně kolem jader scvrklý ale dužina byla výborná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.179 (?), 20.7.2007 16:31
Dobrý den, meloun mi mohutně roste (několik metrů čtverečních), bohatě kvete ale plody opadávají a zatím žádný není větší než 2 cm. Nevíte co dělám špatně?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.74 (?), 25.7.2007 0:58

Trochu Vám chci oponovat. Pěstuji melouny již mnoho let. Je pravda, že zaberou dost místa, ale výnosy na m2 je vysoký, chuť mají neporovnatelně lepší než ty kupované, pokud se tomu člověk věnuje, bezproblému vypěstuje i plody velmi velke (pravidelně každým rokem mám několik melounu nad 12 kg, rekord mám 17 kg)

Josef Novotný Praha 5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.249 (?), 11.4.2009 14:02

To byste nemoh pěstovat nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.196 (?), 4.4.2008 20:46

Ahoj chtěl bych se zeptat kdo by mě pomohl s pěstováním melounů nikdy jsem to nezkoušel. filipkucka@seznam.cz icq:240911605 diky moc za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.70 (?), 26.6.2008 16:46

Dlouho se nám nedařilo vypěstovat meloun normální velikosti, vždy to dotáhly na cca 20cm.Loni zahradník unás na vsi "udělal" plné pole melounů až do 15kg. Jeho rada  - roubové sazenice, sáže ve velikosti kolem 1m!! začátkem června!! na dobře hnojené pole a ze začátku zaleje, ale pak už nezalévá!!!, někdy první plody vyštipije aby sazenice zesílila a zapustila hluboko kořeny. Zalévá pak jen při dlouhodobém suchu max.1x týdně. Nechává max 4 plody na rostlinu. Letos jsme dali na jeho radu a dnes (23.6.) máme už 3 plody přes 30 cm a i ostatní rostou před očima. 

P.S.Jsem z JM, takže tu máme docela teplo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.19 (?), 23.10.2008 16:34

Mne sa to tiež už darí druhým rokom a rekord je 12,8kg!! Srarám sa o ne asi tak, že ich zasadím a veľmi veľa ich zalievam :-))) To je všetko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 27.41 (?), 7.9.2009 15:31

Ano ano, letos pěstuji tedy poprvé, ale fakt je, že dokud jsem denně zalévala, rostliny dosahovali s bídou 40 cm a první květy opadali.. Odjeli jsme na dovolenou a s melouny se rozloučili (bylo zrovna sucho a nikdo, kdo by zaléval) a po 14 dnech jsme nevycházeli z údivu! Na jedné rostlině, která měla výhony cca 2 m, se skvěly plody v průměru 10 cm! Nechápu tu rychlost, ale jsem moc ráda. Stále rostou, jediné co nevím, kdy je slidit??? Poradí někdo? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.56 (?), 19.6.2010 22:01
Hmm, píšete sazenice začátkem června!! a za cca 20 dnů (23.6.) máte 30 cm plody. To se mi ani nechce věřit?! Laďa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika