Plody kaštanovníku



zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?)
25.10.2010 15:21

ahoj... to bude temi desti... letos byly v dobe kvetu povodne... a vcelky byli skryte a tak nejsou ani obycejne kastany... alespon tady v okoli...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 208.220 (?), 23.10.2010 16:47, zobrazeno: 6798x

již druhým rokem nám úspěšně roste kaštanévník jedlý na naší zahradě. těšil jsem se na plody ale ty mě již podruhé zklamaly. stromek normálně odkvete, vytvoří plody, ty dorostou, odpadnou a uvnitř jsou jedlé kaštany ale prázdné. ví někdo kde je problém? nejsou opylené? myslel jsem že když vytvoří plody tak jsou. dik

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 23.10.2010 17:00

Kaštanovník jedlý je jednodomý, ale lépe plodí když je více stromů pohromadě.Je cizoprašný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 23.10.2010 20:21

Dobrý den. Kaštanovník není cizosprašný. Je jednodomý a problém s plodností bývá převážně v tom, že v různou dobu rozkvétá samčí a v jinou dobu samičí květ. Viděl jsem bohatě plodit zcela osamocené stromy či keře kaštanovníku. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.220 (?), 25.10.2010 6:29

čili doporučujete vysadit ještě jeden stejný strom... náš strom plodí jakoby na oko, má krásné velké pichlavé koule, ale když puknou jsou v nich prázdné kaštany, jakoby pouhá hnědá šlupka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.249 (?), 25.10.2010 7:41

Tak to máte na mysli asi nějaký jiný strom, protože Castanea sativa je spíše cizoprašná.Samozřejmě že plodí i osamocený strom, ale lépe když jsou alespoň dva.Opilují se větrem.Prospěšné je když opylení pomohou navíc včely, čmeláci,atd.Nejsem odborník na Kaštanovníky, ale mám dojem, že některé dokonce bez opylovačů plodí mizerně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.10.2010 7:58

Já se přidám: mám dva kaštánky vedle sebe, jsou to ještě prckové a kvetou a podí tenhle rok potřetí. První rok to byli sotva 2 kaštany, loni už jich bylo dost, ale cca polovina prázdná a letos jich bylo dost, ale prázdné všechny Už si nepamatuju na dobu kvetení, ale tak jsem uvažovala, jestli třeba tehdy zrovna nebyly mrazíky či deště... což mohlo ovlivnit opylení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 25.10.2010 15:21

ahoj... to bude temi desti... letos byly v dobe kvetu povodne... a vcelky byli skryte a tak nejsou ani obycejne kastany... alespon tady v okoli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.35 (?), 28.10.2010 13:28

Já vloni touhle dobou koupil v suprm.ty největší kaštany a hned je zasadil. právě jsem vysazoval metrové stromky už na místo, více v řadě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika