Pawpaw - Asimina



host - 99.194 (?)
23.10.2009 18:36

Nechápu jak múžete napsat "že to může být samec nebo samice". Asimina je jednodomá, tudíž samec i samice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 40.52 (?), 26.5.2009 18:29, zobrazeno: 18068x

Má někdo zkušenosti s údajnou samosprašností odrůd Pawpaw Georgia , Prima a Sunflower?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.164 (?), 30.6.2009 5:13

 v čechách a na moravě to má asi moc málokdo, když tak malé. Nevím proč to trvalo tak dlouho než se to sem dostalo.
Myslím, že zatím té samosprašnosti musíme věřit uděláme tak nejlíp.Ale já tomu chci z počátku pomáhat prstem neb štětečkem. Jeden květ vytvoří 3,5,i 7 banánků, to se mi vyplatí opylit prstem.za 5 banánků.Mám ale jen odrůdu Luigi.Zajímavé vidím to, že větvička z toho kterou jsem v dubnu uřízl a zapíchl do skleníku vyrašila a roste, což asi má i kořeny, jsem na to zvědav jestli je udělá.A nepoužil jsem ani stimulátor. Kdybych ho použil a to ten silný tak by to muselo asi jít, to je ale jen moje doměnka, uvidíme.
Mám adesu nokal1@seznam.cz sem jinak nechodím, bydlím V Bystré 525, 73902 Janovice to je u Frýdku Místku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.90 (?), 30.6.2009 10:49

loni jsem si raději koupila 2 odrůdy abych měla jistotu - (před lety jsem takto koupila samosprašné kivi čekala několik let a pak jsem zjistila že je to samec.  U samec a samice je alespoň jistota - letos mám kivi že budu asi vařit marmeládu).-někdy v červnu jsem je dostala - již před tím jsem zkoušela vysít semena a po stratifikaci v lednice z 5 vzešly 4 (od pana Resla z Bambusária)a mám stromečky a tak jsem zkusila naroubovat jak citrus za zelena - dala jsem do skleníku do stínu a pod pytlík a mám již letos pěkný stromeček - takže teď mám 3 roubované a 2 semenáče ve volné půdě - tak snad se dočkám plodů - jsem z vysočiny a letošní zimu přežily bez problémů - jen 1 semenáč v květináči volně na zahradě nevyrašil. Někde jsem četla že semenáče jsou dobří opylovači -nevím to ale jistě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.164 (?), 6.7.2009 6:19

semenáč to je loterie, může být i samec i samice.Samice zas může mít různé plody. Já vyséval semena z botanických zahrad a vyrostlo mi hodně sazenic, které nestojí zanic, ale vyrostly mi i docela dobré.Chtělo by to nebraz takhle semena o kterých nic nevíme, ale brát je z odrůd.Tak by byla větší pravděpodobnost úspěchu, dokonce i výběru lepší než odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.194 (?), 23.10.2009 18:36

Nechápu jak múžete napsat "že to může být samec nebo samice". Asimina je jednodomá, tudíž samec i samice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 51.27 (?), 26.10.2009 21:49

botanické znalosti spousty lidí jsou žalostné. Stále je mnoho těch, co nerozlišují jednodomé a dvoudomé rostliny od cizosprašných a samosprašných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.198 (?), 30.11.2009 9:15

Navíc polovzdělaný přispěvatel píše obecně o "odrůdách z botanických zahrad" a Asiminu zřejmě nikdy ani neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.173 (?), 30.11.2009 12:29

V jednom příspěvku došlo k určitému odbočení od Pawpavu - Asiminy ku kiwi a následnému nepochopení. Domnívám se, že většina nás diskutujících, až na výjimky, nemáme odborné znalosti. Svěřujeme se se svými zkušenostmi v našem hoby pěstování. Občas se necháme strhnout z nadšení k věci ku zdánlivě sem nepatřícímu příspěvku. Proto si myslím, že bychom měli reagovat trošku přiměřeně a s pochopením. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.56 (?), 6.12.2009 9:36

Asiminu vidělo málo lidí a ochutnalo ještě mín, taky jsem se nechal nalákat, tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Černoch - (34) - 100.107 (?), 17.12.2009 13:31

Přeji všem přispěvatelům pěkný předvánoční den,

o asimině bylo již mnoho napsáno a ne všechno je pravdivé. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit samosprašnost u odrud Georgia, Sunflower a Prima 1216. Pravděpodobně samosprašná bude i odrůda Sweet Virginie.

Stačí maličkost jen číst. Informací je spousta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika