Olivy



host - 189.109 (?)
14.7.2023 8:09

Oliva - udělal jsem před lety pokus, ale zimu nepřežila.

Rozmarýn - je vysazen normálně venku mezi levandulí a zimu -15 přežil bez úhony.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 54.174 (?), 13.7.2023 16:48, zobrazeno: 557x

Je tady na článcích povídání o tom, jak si založit středomořskou zahradu. Psal jsem tam dotaz, ale stážci ho asi nepustili ke zveřejnění (prostě jak by to vypadalo, kdyby si tady lidi psali, co chtěj - staré zvyky se, koukám, neopouští). Tak se zeptám tady.

Doporučují tam zahradní výsadbu oliv - že prej je to skvělá věc. Ale žádné detaily jako kdy se mají vysadit, jestli semenáč nebo roubovanec atd, prostě nic. Pak se nikdo nemůže divit, že ty olivové háje na našich zahradách nebudou.

Mně zmrznul i tam zmíněný a doporučený rozmarýn. A tuším nebudu sám. Ale info, jak ho pěstovat, prevíta, aby v únoru nechcíp... chybí.

... prostě je to tady všechno nějak napůl. Nechci si stěžovat. je to jinak bombové čtení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.36 (?), 13.7.2023 21:52

Článek jsem nečetla, ale k tomu rozmarýnu. Kamarádka ho má již několik let a přes zimu ho nejdříve dávala do sklípku pod chatkou. Poslední zimu ho nechala v zasklené verandě a přežil v pohodě.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.109 (?), 14.7.2023 8:09

Oliva - udělal jsem před lety pokus, ale zimu nepřežila.

Rozmarýn - je vysazen normálně venku mezi levandulí a zimu -15 přežil bez úhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.226 (?), 14.7.2023 9:48
Olivovnik v kvetinaci prezil zimu ve skleniku. Stejne tak granatove jablko. Rozmaryn venku v kvetinaci nekdy prezije, nekdy ne. Vetsinou ho dorazi kombinace breznovych mraziku a jarniho slunce. V pude obvykle prezije, ale je ohavny, je nutne ho ostrihat a je to spis takova kuriozita. Co vsak skvele prosperuje na zahrade, jsou fikovniky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika