Názor na tomel od Starkla



host - 183.242 (?)
19.1.2011 22:07

Pro zadavatelku či autora otázky první jsem vytáhla starší diskuzi na téma Tomel. Zadáte-li do vyhledávání Tomel, vyjedou vám diskuze další. Zkuste mrknout. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 187.75 (?), 19.1.2011 12:23, zobrazeno: 10834x

Doporučíte mi někdo koupi sazenice tomelu kaki od f. Starkl? V katalogu ho vychvalují, ale já mám pochybnosti o jeho odolnosti. Vím že existují odolnější formy z Číny a Koreje ale tohle je asi sázka do loterie.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 19.1.2011 14:45

Dobrý den, když to čtu, tak nevím jestli u nás přežije?!

"Tomel japonský je po dlouhý čas pěstovaný v Číně a Japonsku. Dnes je rozšířený v subtropech téměř celého světa, od Asie po Ameriku. Tomel se pěstuje také ve Středozemí (v Itálii, Španělsku, Izraeli, Albánii), ale také v subtropických oblastech Ruska, na pobřeží Černého moře a pod Kavkazem. "

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 19.1.2011 17:29
no obvykle se tento druh kaki roubuje na podnoz Diosp.lotus nebo vriginiana-jsou mrazuvzdornejsi..pak je sance vyssi... u Starkla je problem v tom, ze nepise nic o tom, zda je stromek roubovany-takze vam klidne muze zaslat ubohý semenac, ktery je nejisty a vlastne ani nemuzete predpokladat jeho vsechny spatne i dobre vlastnosti, takze zajice v pytli nebrat!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 19.1.2011 22:07

Pro zadavatelku či autora otázky první jsem vytáhla starší diskuzi na téma Tomel. Zadáte-li do vyhledávání Tomel, vyjedou vám diskuze další. Zkuste mrknout. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.3 (?), 21.1.2011 17:35

Pokud chcete zkusit kaki bez skleníku zapoměňte na všechny komerční odrůdy které se porůznu nabízejí, i ty nejodolnější mají ověřenou mrazuvzdornost cca -17,18°C to znamená, že budo opakovaně namrzat a dříve nebo později zajdou. Možnou variantou je hybrid rossijanka, který by měl být v teplejších oblastech bez problémů co se týče mrazuvzdornosti a doby dozrávání, hybrid nikitas gift je už s otazníkem. Potom existují odolné sorty kaki které jsou pěstované v drsnějších podmínkách a jejichž vlastnosti jsou staletým výběrem tak geneticky fixované že ani semenáč nemusí být špatnou volbou. Tyto jsou ale pro nás zatím nedostupné. Nějaké odolnější sorty prodával p. Rezl, prý mrazuvzdorné až -24°C. Našlo se hodně nadšenců, kteří už ověřují jejich vhodnost do našich podmínek. Až zaplodí dozvíme se určítě víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.61 (?), 7.5.2011 21:57

Korea, Kostata a Steiermark...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.208 (?), 9.5.2011 14:44

Ve středu ráno šlo všechno do háje bez ohledu na odrůdy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika