Nasázel jsem kiwi



host - 166.20 (?)
12.7.2008 22:16

Podle toho co píšete, jedná se o kiwi čínské které není vůbec vhodné pěstovat v našich podmínkách. Je velice pěkné, ale užitek z něho nečekejte. Toto se pěstuje tam kde je teplo, dřevo vyzraje a i plody dozrají. Unás se mu v některých místech také daří, prospěje mu teplá chráněná stěna domu a třebas pod operkem.

Nasaďte si Arguty a Kolomikty a budete velice spokojený. Samozřejmě i se samcem, nenechte se odbýt se samosprašností.  Ke kiwi mám hodně v jiném foru. VašekB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 102.145 (?), 1.3.2007 10:10
No, jsou to již tři roky co jsem zasadil pidi kiwi od pana Hejduka z Prahy. Mám ranou, poloranou a pozdní odrůdu a k tomu samce. Skutečně třetím rokem začali plodit a plody jsou dobré, ale nějak pomalu dozrávali a tak je trochu poničili mrazíky ... tak nevím ... sebrat ještě tvrdé a nechat dojít? Navíc nitno konstatovat, že všechny tři stromky dozrávají prakticky současně :-)

Hlavně bych se chtěl připojit s tím problémem ohledně hnědnutí listů. Stalo se mi to zž ve třetím roce pěstování. Listy začali u všech kytek od krajů hnědnout, a byly takové mokvavé. Něvěděl jsem co s tím, zkoušel jsem fungicid, ale neviděl jsem žádnou reakci. Pomalu jsem rezignoval, až mi bliklo, jestli je náhodou nepřelívám. Pokojové kytky totiž při poškození přelitím reagují prakticky stejně a dost často je už pozdě. Vynechal jsem zálivku zcela. A ejhle po několika dnech začali ty hnědé konce zasychat a květiny se stabilizovaly a normálně rodily. Už je nikdy nebudu zalévat pokud si o to svěšením listů neřeknou. Asi jsem jim chtěl v tom jejich prvním plodícím roce dopřát vláhu a takhle jsem to spackal. Uvidím co letos, zalévat nebudu a třeba se to neobjeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.248 (?), 1.6.2008 6:36

Mám argutu chinensis.Nerozlišoval jsem samčí a samičí.Mám vedle sebe dvě rostliny.Plodit začaly až po 4 letech.Není třeba se moc zabývat řezem.Spíše řezat šlahouny tam, kde je nechceme mít.Zaujal mě článek o napadení kmenového dřeva, jeho hnědnutí a vydutí.Já jsem původně měl tři rostliny.Jedna byla v řadě s vinnou révou na drátech.Při jarním postřiku révy Sulkou proti vlnovníkovi jsem zasáhl i argutu.Do týdne byla pryč.Nemohu určit zda to bylo vinnou postřiku nebo mrazem.Na výzkum tolik rostlinek nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
akcenaj - (2), 13.7.2007 11:33
Už před 9 lety jsem koupil u Starkla KIWI samce a samici (údajně), rostou každý rok cca 6 m v zimě uschnou  a nikdy nekvetou ani neplodí. Jsou to snad dva samci? Jak se to pozná? Kdo poradí, Dík Jaromír.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 12.7.2008 22:16

Podle toho co píšete, jedná se o kiwi čínské které není vůbec vhodné pěstovat v našich podmínkách. Je velice pěkné, ale užitek z něho nečekejte. Toto se pěstuje tam kde je teplo, dřevo vyzraje a i plody dozrají. Unás se mu v některých místech také daří, prospěje mu teplá chráněná stěna domu a třebas pod operkem.

Nasaďte si Arguty a Kolomikty a budete velice spokojený. Samozřejmě i se samcem, nenechte se odbýt se samosprašností.  Ke kiwi mám hodně v jiném foru. VašekB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.122 (?), 13.7.2008 0:22

Pokud těch 6 metrů vždycky uříznete, tak vám plodit nebude nikdy. Kvetou a plodí na starších výhonech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika