minikiwi, ale se samcem



Stránky: 1,  2,  3   
host 
31.12.2005 16:46, zobrazeno: 44486x
Pan ing. Štajnochr z Popůvek u Brna prodává každoročně na všech výstavách své mimikiwi arguta se samečkem a každému řekne, že sameček zajistí úrodu a ne nějaké bláboly o stopových prvcích a pro zahrádkáře nesrozumitelné teorie. Kdyby to pan Chovanec řekl zákazníkovi při prodeji, rád bych viděl, kdo by si to koupil. Pan Štajnochr řekne jasně návod, samec a samice, mám od něj rostliny, keře rodí a jsou obaleny. A bez stopových prvků. Hnojím to Kristalonem na azalky a šmitec. Takže doporučuji pana Štajnochra, který Vás nebude tahat za nos a dodatečně Vám vykládat nějaké teorie o stopových prvcích. Všechny arguty jsou dvoudomé a na to někdo zapoměl.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.20 (?), 21.4.2006 23:50
Kiwi je super ovoce, mám odrudu Weiki a každoročne sklízím 20-30kg ovoce z jednoho keře. Všem doporučuji, momentálně sháním další odrudy na vyzkoušení. Hezký den, Vašek B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.195 (?), 21.6.2006 22:25
Ing Štajnochr  je průkopníkem pěstování kiwi u nás.Pěstuje ho 40 let,má i vyšlechtěné vlastní odrůdy.  Pokud mám dotaz ohledně kiwi,vždy volám jemu. Vždy poradil dobře na rozdíl od jiných již známých pěstitelů. Rozdíl mezi Štajnochrem a dalšími úspěšnými pěstiteli je asi jako rozdíl mezi mistrem ligy a divizním mužstvem. Např pan Hejduk je též již známý a úspěšný,není to ale srdcař a nemá takové zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.48 (?), 21.6.2006 23:24
Co je to ten srdcař ??? To se týká vztahu k lidem, nebo k rostlinám ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.48 (?), 21.6.2006 23:56

Viděli jste tenhle příspěvek v Receptáři č. 17 ? http://www.iprima.cz/zpravodajstviasport/?460e=1610&544e=1826

ukazují tam pětimetrové přírůstky na argutě, nějak se mi tomu nechce věřit. Ale zase ten Podlaha by se přece nesnížil k nějakému blufování. Tak nevím, podívejte se na to, když se tím pěstováním zabýváte a napište, jestli je to možné. Josef Hampl / majitel půlmetrové tříroční Issai od Starkla /.

hamplion@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.48 (?), 22.6.2006 9:13

Ten pán , co rozdělil pěstitele na první ligu a divizi, na srdcaře a nezkušené, se zapoměl podepsat. Je to závistivý pan Nikdo a kalí nám tady vodu.

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 71.48 (?), 24.6.2006 0:15
Prosím Vás, kdo pěstujete minikiwi, kolik se může sklidit na vzrostlé argutě a kolik na kolomiktě. Někteří lidé mě varují, že kolomikta má několikanásobně menší výnos než arguta. Děkuji za odpověď sem. Jiří.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 24.6.2006 0:23

Mohl bych vědět, kdo mě to tak kulantně v příspěvku xxx.xxx.151.195, 21.6.2006 22:25  pomluvil? Komu jsem dobře neporadil? Jak zjistil, že mám málo zkušeností ? Jak zjistil že nejsem " srdcař " ? Skutečně mě to pobavilo a zvu toho pána, jestli tedy sebere odvahu se mi ozvat, zvu ho na kiwibraní do Prahy  v říjnu, kdy bude na mé odrůdě č.4 minimálně 50 kg minikiwi.

S pozdravem J. Hejduk, pěstitel kiwi od r.1978, hejduk@iol.cz

40 kg
40 kg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.121 (?), 27.6.2006 21:11
nemáte někdo kontakt na pana Štrajnochra, nemá náhodou svůj web?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.7 (?), 3.7.2006 11:41

Kontakt na Ing.Štajnochera: 775 773 366, pokud vím, tak web nemá.

Byl jsem za ním v sobotu pro Klanoprašku, mám od něj i jiné rostliny, včetně argut. Rostou výborně.Jinak pokud jde o to, kdo je větší srdcař a podobně, tak bych se chtěl zastat pana Hejduka, díky své aktivitě ne internetu toho udělal pro popularizaci minikiwi, ale i jiných rostlin opravdu hodně.Když jsem sháněl arguty, tak mě nezištně poradil právě pana Štajnochera, vzhledem k tomu, že to mám do Prahy daleko a chtěl jsem si rostliny odvézt osobně.

Aleš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika