Mandloň jako podnož



host - 201.155 (?)
21.8.2017 10:13

Všechny broskve mám na mandloni a můžu říct, že v suché písčité půdě ani na ničem jiném nerostou. Mandloň má kořeny, které vedou kolmo dolů. Broskve rostou normálně, nejsou to žádné zákrsky. Když jsem zkoušel broskvo-mandloň, tak na tom vůbec nerostou. Bohužel na mandloni broskev nekoupíte, je nutné si vše sám očkovat.

Na mandloň jsem dal i meruňku a je jediná, která roste. Ostatní co mám na myrobalánu rostly ež doted než přišly velká sucha. Meruňkový semenáček je už úplné pasé tam kde neprší. Kde je vláhy dostatek, tak roste dobře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 145.219 (?), 4.1.2009 20:06, zobrazeno: 8347x
Na jaře chci vysadit 20 broskvoní, půda je u nás těžká jílova, 350 m nad mořem. Broskvoňovému semenáči se u nás nedaří, to mám vyzkoušeno, myrobalán ukončuje pozdě vegetaci a stromy namrzají. Dobrá podnož do těžkých půd má být Saint Julien A, broskvoně na ní nemůžu nikde sehnat. Mám možnost koupit broskvoně na mandloňovém semenáči. Máte s ním někdo zkušenost? Četl jsem že stromy na něm brzy odumírají a nebo se vylamůjí v místě očkování. Jaké odrůdy by jste vysadili do okrajové oblasti aby bylo sklizňové období co nejdelší. Děkuji Karel
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.200 (?), 9.3.2009 18:13

Pěstuji broskve v jílovité a kyselé kamenité půdě také v 340 m.Broskve jsem si ockoval na semenace z broskvi.Mam na nich naockovaný Redhaven.Stromy rostou velmi dobře netrpí kleotokem mají velikou korunu.Mam jednu broskev na mandloni a je slaba a roste velmi pomalu.Podle mych skusenosti se myrobalan pro brosve nehodí.Spatna afinita a nahlé uhynutí.Na myrobalan se dobre ujímají roub y merunky.Beda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.229 (?), 12.3.2009 14:53

Mandloň je podnož pro suché a alkalické půdy, stejně tak broskvomandloň.

Literatury uvádějí jako vhodnou podnož do těžších půd slivoňové-St. julien, zelenou renklódu. Ale problém je je sehnat ve školkách  ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.200 (?), 23.3.2009 16:30

Mandlon jako podnoz je nekterych pripadech zofalství.Vetsinou ma stromek velmi slabý kmínek a roste pomalu.Olaf.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.155 (?), 21.8.2017 10:13

Všechny broskve mám na mandloni a můžu říct, že v suché písčité půdě ani na ničem jiném nerostou. Mandloň má kořeny, které vedou kolmo dolů. Broskve rostou normálně, nejsou to žádné zákrsky. Když jsem zkoušel broskvo-mandloň, tak na tom vůbec nerostou. Bohužel na mandloni broskev nekoupíte, je nutné si vše sám očkovat.

Na mandloň jsem dal i meruňku a je jediná, která roste. Ostatní co mám na myrobalánu rostly ež doted než přišly velká sucha. Meruňkový semenáček je už úplné pasé tam kde neprší. Kde je vláhy dostatek, tak roste dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.9 (?), 7.10.2017 21:51

Broskvoně na mandloni se koupit dají, stačí si nechat vyhledat (mandloň podnož kč).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika