Kiwi - zakoření?



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
24.4.2010 21:16

Já v březnu dostal fůru dřevitých řízků z německa různých odrůd.Hned jsem to dal do vody.Gibridnaja zakořenila krásně, ted začínají kořenit Kiwai rouge, ostatní mají kalusy, zdá se že z některým ještě vyrostou i kořínky, ale jistě ne všem.Kolomikta nedělá ani kalus.Jinak pro argutu je nejlepší brát řízky polodřevité, pokud dřevité, tak nejlepší doba je v půli dubna.Dávám raději do vody na okno.Květy otrhávám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 40.135 (?), 22.4.2010 6:25, zobrazeno: 7801x

Zdravím.

Kolegyně mi v dobré víře přinesla několik větviček kiwi. Jsou dřevnaté, pupeny už se otevřely a raší lístky. Je šance na jejich zakořenění? Jsem skeptik, moc s tím nepočítám, ale zkusím to. Je lepší voda nebo půda? Co se vám osvědčilo?

Díky a pěkný den.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.138 (?), 22.4.2010 7:11
nech vam kolegyna v dobrej viere prinesie mlade nezdrevnatene vetvicky aj zaciatkom cervna, treba skratit listy na 1/3,spravit rezky cca 15 cm dlhe a zakryt pod PVC sacok, aby bola vysoka vlhkost. pouzite stimulator na spodnu ranu.letne rezky korenia omnoho lepsie ako tie drevnate. vela stastia! viac o mnozeni aj s foto najdete na livingu v teme "to je nadhera" u zimnych rezkov sa mi viac osvedcila poda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.121 (?), 22.4.2010 15:51

Nejlépe mi zakořeňují zdřevnatělé větvičky tlusté jako tužka. Daří se jim jak ve vodě, tak ve stále vlhkém substrátu. KIWI je jak plevel, zakořeňovali mi jak ty co jsem ustřihl v dubnu, tak ty, co jsem ustřihl v červenci. Později to nemá smysl, hůř se pak vyrovnávají se zazimováním. Proces: dřevo začne po čase nabobtnávat až vzniknou praskliny s bílou dužninou uvnitř a z ní pak rostou kořeny. Sledoval jsem to ve sklenici s vodou :-) Abych si byl jistý, že zakořenili v substrátu, používám průhledné kelímky od pudinku, které zespodu několikrát proděravým a taky ze spodu zálévám. Po čase se objeví na stěně kelímku kořeny, kterým už nestačil substrát. Jinak listy jsem nechal všechny, ty nepotřebné mi sami opadali, prostě si to ta rostlina regulovala sama. Nezdřevnatělé zakořeňovali jen brzo na jaře, později zasazené byly sice pořád zelené až do podzimu, ale kořeny neudělali potvory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 24.4.2010 21:16

Já v březnu dostal fůru dřevitých řízků z německa různých odrůd.Hned jsem to dal do vody.Gibridnaja zakořenila krásně, ted začínají kořenit Kiwai rouge, ostatní mají kalusy, zdá se že z některým ještě vyrostou i kořínky, ale jistě ne všem.Kolomikta nedělá ani kalus.Jinak pro argutu je nejlepší brát řízky polodřevité, pokud dřevité, tak nejlepší doba je v půli dubna.Dávám raději do vody na okno.Květy otrhávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 30.5.2010 18:50

pomalu některé zakořenily i kolomikta, trvá to ale věčnost, další mají stále jen kalusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 216.69 (?), 30.5.2010 19:55
Zakoupil jsem A. Chinensis "Hayward" a opylovače. Kdybych chtěl Hayward namnožit řízky jako pravokořenáč, bude rodit? Díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika