Kiwi - proč opadávají plody



host - 166.20 (?)
31.1.2007 21:04
Nezapoměli jste na důležitý žez Kiwi? Já jsem řez provedl hned na počátku zimy, protože mám každoroční zkušenost když řežu třeba na konci února, rostliny brečí. Je třeba se řezu nebát a všechno starší dřevo pryč. Nechat jen ty dlouhé jednoleté výhony, tak 1-2m dlouhé. Ty najaře obrazí a asi 20centimetrovým obrostem, a ten má za každým listem poupata. Všiml jsem si , že uříznuté dřevo nehojí rány a proto řežu za očkem klidně 3cm. I vinná réva  a růže nehojí. Tak se na to rychle vrhněte, rostlině to velice prospěje a i úroda bude lepší.      VašekB
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 197.82 (?), 31.7.2006 10:18, zobrazeno: 15328x

Dobrý den,
pěstuji na zahradě kiwi, z něhož mi opadaly všechny plody. Nevíte někdo, čím to může být? Díky Otylka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.20 (?), 31.7.2006 23:41
To je zvláští, pokud tam už byly plody a opadaly. Snat tomu chybělo opylení, ale přesto by tam nějaké procento zustalo. Ani suchem se to stát nemohlo. Jste si jistá že to byly plody a ne jen samčí květy které opadají hned při odkvětu?  Už se mi stalo, že si pán stěžoval, že mu květy vždy zmrznou. Nato jsem mu odpověděl že kvete v červnu a to už mrazíky nejsou. Prý vždy uschnou. Samozřejně že pri návštěvě jsem konstatoval že má samce. No a na tom žádné plody nečekejte protože se nedočkáte. VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 1.8.2006 22:37
Vaše otázka mne velmi zaujala, protože jsem se s tím nikdy nesetkal. Až na jedinou výjimku, ale v tom případě se nejedná o opadání plodů, ale neopylených květů, které mají jakoby nasazené půdky. Ta doba po zdánlivém opylení je v rozmezí asi týdne. Jedná se o spad neopylených semeníků. Napište, v jaké fázi Vás opadání plodů potkalo, jak byly velké a jestli se jednalo o a.arguty, nebo chinenesis.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.82 (?), 7.8.2006 9:42

Dobrý den,
"plody" opadaly zhruba týden po odkvětu, takže to asi byly neopylené květy - jak píšete.

Můžete mi ještě poradit, jak poznám, jestli je rostlina samčí nebo samičí? Rostlinu opačného pohlaví musím mít bezprostředně vedle té druhé?

Děkuju za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 7.8.2006 10:28

Pro ilustraci přikládám fotky samečka a samičky. Mají být do 10m od sebe.

sameček
sameček
samička
samička
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.84 (?), 23.11.2006 20:51
to uz chtelo dávno dát sem fotky kvetu. Jen aby nekoho nezmátla barva prasniku.zde na obrazku je samecek cerna a samicka zluta, jde o ruzne druhy, ale to nevadi tyto druhy jsou blizke a dobre se navzajem opyluji.I barva kvetu muze byt ruzna, podle druhu.nektere jsou cervene, ruzove, a j.
Opadavani - muze byt tim, ze plody dlouho drzi nedozrale,takove jsou nejedlé.pak rychle dozraji a opadnou.Zvlaste aktinidia kolomikta casto opadava.nekdy , kdyz se to neuhlida musi se pak sbirat ze zeme.Pan Černoch doporučuje po začátku opadavani je obrat nezrale a nechat dozrat doma, dozraji velmi rychle,pokud uz nektere dozraly na keri a opadly.
ja to radeji sklizim kazde tri dny podle zmeknuti.take s dozranim mirne zmeni plod barvu do tmaveji zelene.  Pro sber kiwi a.deliciosa byl navrzen pristroj,ktery urci je-li uz doba vhodna na sber.Je to podle tvrdosti,urcity stupen.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.20 (?), 31.1.2007 21:04
Nezapoměli jste na důležitý žez Kiwi? Já jsem řez provedl hned na počátku zimy, protože mám každoroční zkušenost když řežu třeba na konci února, rostliny brečí. Je třeba se řezu nebát a všechno starší dřevo pryč. Nechat jen ty dlouhé jednoleté výhony, tak 1-2m dlouhé. Ty najaře obrazí a asi 20centimetrovým obrostem, a ten má za každým listem poupata. Všiml jsem si , že uříznuté dřevo nehojí rány a proto řežu za očkem klidně 3cm. I vinná réva  a růže nehojí. Tak se na to rychle vrhněte, rostlině to velice prospěje a i úroda bude lepší.      VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika