Kiwi nekvetoucí



host - 224.19 (?)
14.6.2011 6:53
Dobrý den, mám na zahradě kiwi kolomiktu i argutu, takže mohu porovnat. Kolomikta kvete dříve, letos zhruba v polovině května - značná část květů zmrzla, arguta kvete později začátkem června. Kolomikta mívá listy panašované, arguta ne. Po letošních mrazech kolomikta ze spících pupenů vyrazila nové šlahouny s květy a kupodivu to to vypadá, že jsou opyleny samcem arguty. Jinak co se týče rozlišení pohlaví, je to jako u okurek -samice má v květu bulku - náznak plodu, samec ne. Pidlipasek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 28.207 (?), 4.5.2011 9:18, zobrazeno: 17910x

Dobrý den,

ráda bych požádala o Vaši radu. Na zahradě máme kiwi samce a samici, bohužel každým rokem kvete pouze jeden z nich, druhý tak nějak nereaguje, přitom oběma každý rok naroste hojně šlahounů. Nevím, zda neuvažovat o "zrušení" a nahrazení nekvetoucí rostliny, na druhou stranu bych nerada činila ukvapené závěry, jsou to asi 8mi leté rostliny.

Děkuji za odpovědi

Martina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.61 (?), 5.5.2011 23:47

Nie si sama. Moje kiwi Jeny má desať rokov a kvitlo len raz a všetky kvety opadli, lebo sa neopelili, hoci je samoopelivé. Pomôže vraj hormonálny prostriedok na zastavenie rastu a nasadí kvety, U nás ho však nedostat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.35 (?), 17.5.2011 18:43

Letos byl na většině našeho území začátkem května mráz.Druhy kiwi brzy na jaře raší.Výhony namrzly.Už začínají pučet nové výhony, takže kdo to hned vyhodil, nadělal si škodu. V těchto pupenech však už nejsou květy, takže letos to nepokvete a nebude úroda.To už je slabá stránka kiwi. Nezminujete se o tom, jaké kiwi máte.Pod názvem kiwi se vyskytuje mnoho druhů, které jsou navzájem i hodně odlišné. Snímek hlavně listu nebo květu by pomohl.Květ i jasně říká, jestli je rostlina samčí nebo samičí.Jsou i takoví borci, co rostlinu, která neplodí vyhodí a pak jim přestane plodit i ta samičí. Já kiwi actinidia kolomikta a arguta budu vždy pěstovat, moc mi chutná a v mnoha letech kdy nepřijde pozdní mráz mám pěknou úrodu. V rusku se hodně pěstuje, má ho tam skoro každý zahrádkář.To by mělo nastat i u nás.Hlavně na jižní moravě, kde jarní mráz nepřichází tak často by to měl mít každý. Druh kolomikta je zároven nejzdravější ovoce na světě pro vysoký obsah vitamínu C. A u nás byla vyšlechtěna nejlepší jeho odrůda na světě.Některé formy druhu arguta skoro vůbec nekvetou nebo jen moc málo.Po poradě s odborníkem se může napravit co se dá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.32 (?), 18.5.2011 13:55

odroda Jenny má plody strašne malé. mne táto odroda plodila, aj bez hormónov ale tá veľkosť plodov je mizerná a sú viacmenej nepoužiteľné, jedine ako okrasné. vyhodil som ju zo záhrady. skúste radšej odrody ako Hayward, Abbott, Bruno, Starella.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.63 (?), 18.5.2011 17:35

 Tak já mám kiwi asi 11 let, která poprvé zakvetla až po 8 letech po větším zakrácení dlouhatánských výhonů je to sice údajně samosprašná odrůda actinidie chinensis, ale nevím jaká. Každopádně plody prvně 1, podruhé 4 - letos uvidíme... Nicméně násada květů je úžasná, ale zřejmě by to chtělo kvetoucí samčí rostlinu, kterou nemám a ráda bych pořídila-ale nevím kde. Vzhledem k tomu, že asi nikdo kvetoucí kiwi samčí neprodává. Má 12 letá "samosprašná" "ADÉLA" je v plném květu a potřebuje pomoc hned-nevíte o nějakém samečkovi v plném květu??? Díky za info a pěstitelům kiwi přeji zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.56 (?), 28.5.2011 20:19

Mám velkoplodé kiwi samčí rostlina tento týden pokvete. Samičí je mladší a ještě nekvete. Klidně Vám větvičku s květy dám, ale musíte si přijet do Přerova. Jarní mráz mi zničil násadu angreštového kiwi, které mělo poprve bohatě kvést a zůstalo pár květů na obou rostlinách.

Zdravím Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 5.6.2011 7:31

Zmiňujete se o angreštovém typu kiwi.Pořídil jsem si jeho varietu 'Weiki'.Má být samosprašná, nemám s kiwi vůbec žádné zkušenosti.Poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 197.56 (?), 6.6.2011 17:32

Záleží jak je máte velké. jestli je samospračné se pozná až při prvním kvetení.Moje malé kiwi mělo letos obrovskou násadu květů, ale mráz mi je zničil. Na samci i samici zůstalo jen asi po 15ti květech. Ze všech samičích květů budou plody. Kiwi hodně roste a šlahouny se musí seřezávat. Plodí na víceletém dřevu. Já se samosprašným kiwi nemám žádné zkušenosti. Záleží kde jste ho koupil.

Přikládám foto malých plodů kiwi.

Zdravím

první plody na angreštovém KIWI
první plody na angreštovém KIWI
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.119 (?), 9.6.2011 12:54

Dobrý den,

bohužel se mi ještě nepodařilo zjistit, o jakou odrůdu kiwi jde, vzhledem k tomu, že jsem ji nesázela já, ale předchozí majitel zahrady.. Letošní mrazíky "sežehly"  poupata na tom jediném keři, který kvetl, nemohu tedy zaslat fotografie květů k identifikaci, nicméně pokusím se přesto nafotit oba keře a zaslat fotografie, možná někdo poradí a pozná odrůdu. Moc děkuji za příspěvky a rady.

Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.19 (?), 14.6.2011 6:53
Dobrý den, mám na zahradě kiwi kolomiktu i argutu, takže mohu porovnat. Kolomikta kvete dříve, letos zhruba v polovině května - značná část květů zmrzla, arguta kvete později začátkem června. Kolomikta mívá listy panašované, arguta ne. Po letošních mrazech kolomikta ze spících pupenů vyrazila nové šlahouny s květy a kupodivu to to vypadá, že jsou opyleny samcem arguty. Jinak co se týče rozlišení pohlaví, je to jako u okurek -samice má v květu bulku - náznak plodu, samec ne. Pidlipasek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika