Kiwi



host - 165.42 (?)
16.2.2022 8:03
Poraďte prosím Jaké nejlépe pořídit odrůdy arguty? Aby byly co nejchutnější a ideálně brzy dozrávající... Mám místo na divoký růst 3 samice a jednoho/dvou samců. Pročetl jsem všechny příspěvky xy let dozadu a všichni zkouší mrazy odrůd i desítky let, nikdo nenapíše které se osvědčili :( Nery
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 248.164 (?), 11.6.2010 11:04
pořídil jsem si samčí i samičí sazeničku kiwi, nevím odrůdu, říkali že je to kiwi severské. Jsem od Jablonce a zimy jsou tu kruté a nezmrzlo. Loni, druhý rok, mělo květy ale nic z toho nebylo a letos bylo ůplně vosypaný květy a dost jich opadalo ale něco málo zůstalo a už jsou tam maličký plody, tak jsem zvědavý jestli stihnou dozrát. Jinak se krásně pne a porůstá pergolu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.98 (?), 16.3.2021 11:13

To ci kvitne kiwi asi nebude odrodou ale skor podmienkami. Ja som kupil velko i maloplode. Tie velko maju lepsie podmienky, kvitli asi po 7-8 rokoch odroda Hayward, dnes ma uz vyse cca 11rokov, teraz uz silne rastu a plodia.
Maloplode tie maju rovnaky a vek a este ziaden kvet, ale maju horsiu vyzivu, su v travniku a 2ks aj celkom blizko pri silnej jabloni. Rastu vyrazne slabsie ako tie velkoplode. Ale u znamych maloplode velmi silne rastu a po 3 rokoch uz rodili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.98 (?), 16.3.2021 11:19

Ak silno rastie, pozor aby ste ho prilis nerezali, lebo tym sa podpori silny rast a naopak zhorsuje plodnost. Plodnosti pomaha nenechat vyhony rast smerom hore ale ohybat do vodorovnej polohy - najlepsie uz v lete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 16.3.2021 12:07

Vhodný je vertiko, závěs, převis či alá teepee podpůrná konstrukce. Tím se takového, pro brzké plození růstu dosáhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.42 (?), 16.2.2022 8:03
Poraďte prosím Jaké nejlépe pořídit odrůdy arguty? Aby byly co nejchutnější a ideálně brzy dozrávající... Mám místo na divoký růst 3 samice a jednoho/dvou samců. Pročetl jsem všechny příspěvky xy let dozadu a všichni zkouší mrazy odrůd i desítky let, nikdo nenapíše které se osvědčili :( Nery
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika