jen se zeptám



host - 1.3 (?)
28.5.2008 12:28

Rostlinku jako takovou určitě vypěstujete, ale jestli to bude chlapeček nebo holčička, zda-li bude mrazuvzdorná, po kolika letech začne rodit, toť otázka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 48.2 (?), 28.5.2008 12:19, zobrazeno: 9875x

Klasický kiwi co se prodává asi ze semínek nevypěstuju, že? :) Mě to tak napadlo...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.34 (?), 28.5.2008 12:24

Vypěstujete, ale asi nebude dostatečně mrazuvzdorné a nebude to nejspíš takové pěkné a velké, jako šlechtěné odrůdy. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.3 (?), 28.5.2008 12:28

Rostlinku jako takovou určitě vypěstujete, ale jestli to bude chlapeček nebo holčička, zda-li bude mrazuvzdorná, po kolika letech začne rodit, toť otázka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.138 (?), 28.5.2008 12:35

Dobrý den. Jen napíšu svoji dávnou zkušenost. Někdy kolem roku 1987 jsem získal pár plodů kiwi kultivaru "Hayward" od známého, který tehdy pracoval v podniku Zelenina. Zkusil jsem jeden plod zbavit semínek, tyto vyčistil a čerstvé vysel. Vzešlo naprosto vše, až jsem byl překvapený. Ovšem nepřezimovalo nic. Plody tohoto kultivaru se běžně dají koupit i dnes. Nicméně mám velmi dobrého kamaráda, který u svého domu tento kultivar již velmi dlouho pěstuje, ale zakoupil jej roubovaný a dorůstá mu až ohromných rozměrů a spolehlivě plodí. Pouze před třemi lety, jak byla ta velká zima, tak velmi silně omrznul, ale roste klidně dál. Je ale pravda, že má moc zajímavé místo obklopené domy, takže v zimě tam je teplo vyzařované těmi domy. Za pokus zřejmě nic nedáte, tak proč si neudělat radost. Tu Vám přeje Stanislaw :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.2 (?), 28.5.2008 12:43

děkuju za rady... zkusím to dát vyklíčit a uvidí se, jak řikáte, nic za to nedám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 28.5.2008 13:38

na fasádě se mi pne kiwi ze semínek už více než 10let. Čas od času namrzne, ale vždy znovu obrazí. Mám tři keříky, bohužel neplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.122 (?), 28.5.2008 15:38

Radši si ho kupte v zahradnictví, semínka budou mít nepředvídatelné vlastnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 119.76 (?), 28.5.2008 16:12

... a v tom je přeci krása překvapení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Monča - (1) - 114.198 (?), 29.5.2008 13:43

i ja jsem si zasadila asi pred mesicem kiWi a ono mi ne skleniku opravdu vyklicilo.Seminka jdou spatne sazet ja jsem dala do mensiho kelimku hlinu a prominte ale seminka jsem tam jen vyplivla a myslim ze se chytili vsechny, Uz je mam asi 2 cm velike tak az to jeste povyroste tak si je presadim a dam si je ven na slunicko.Mam s toho rdadost ze mi to vyklicilo a kdyz se neuchyti tak se nic nedeje mam radost ze jsem si to vysazela sama za to poteseni to opravdu stoji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.194 (?), 13.10.2008 23:44

Radši neexperimentujte a pořiďte si "minikiwi" Actinidia arguta a kolomikta a kříženci. Dají se sehnat desítky odrůd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika