Je to Goji (lyceum chinensis)?



host - 33.3 (?)
7.6.2018 20:39

 Zeptejte se primo Stanislawa   urcite to bude vedet nevim jak to chodi u vas ale u nas u sousedu se neco vymeni nedo daruje ale nic si neprodavame

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 37.43 (?), 28.5.2018 8:46, zobrazeno: 4474x

V březnu 2018 jsem koupila v zahradnickém e-shopu pod názvem Kustovnice čínská (lyceum chinensis) rašící sazenici. Vyrostlé listy nesouhlasí s obrázkem na e-shopu a téměř neroste. Má měkké oválné listy. Zasadila jsem ji do většího květináče se zahradním substrátem a jílovitou zeminou (3:1) a zapustila květináč do země u domu v Praze do polostínu na jižní straně. Pravidelně ji zalévám. Sleduji v diskusi, že kupované sazenice Goji dost často nerodí, jen rostou. Mně ani neroste, jen jí vyrostly listy. Pozná někdo, co vlastně pěstuji?    Naďa

Kustovnice čínská?
Kustovnice čínská?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.57 (?), 28.5.2018 16:19

Určitě není

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.14 (?), 28.5.2018 17:26

Dobrý den paní Naďo. Toto je Schizandra chinensis, čili klanopraška čínská. Měl bych výhrady k tomu, že ji pěstujete v nádobě. Je to liána, dle mého postřebuje pro svůj kořenový systém hodně prostoru. Sám ji mám u treláže a má výšku určitě 3 metry. Zkuste to zvážit, zda by šla umístit do volné půdy. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.43 (?), 28.5.2018 18:24

Dobrý den pane Stanislawe. Obdivuji, jak přesně jste se trefil. Hned jsem si ji vygooglila a původní plánovaný prostor musím změnit. Chystala jsem pro goji záhon u plotu, ale pro lianu by nebyl vhodný. Jiná varianta je na sloup vedle vinné révy. Doporučují se ale 2 rostliny a tolik místa na zahrádce nemám. Kromě toho píší, že začne plně plodit až za 15 let a nejsem čínský mnich, abych se toho dožila. sad Takže ji asi zkusím darovat někomu mladšímu. smiley 
Zdravím a děkuji za zprávu   Naďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.14 (?), 28.5.2018 19:06

Dobrý podvečer paní Naďo. Každý známe něco, já trochu zrovna pár věcí ze zahradničiny. Schizandra dle mých zkušeností určitě nezačíná plodit tak pozdě. Mám tady rostlinu tuším 4 roky a se zájmem sleduji, jak se v její horní části vyvíjí hrozny budoucí úrody. Zatím jsou maličké. Co bych ale určitě nesázel je právě to Goji. Ještě jsem u nás neviděl spolehlivě plodící keř. Je to pár dní, co jsem byl na zahrádce známého a ten potvrdil, že v jeho podmínkách keř Goji jen fialkově zakvete, ale až v září, což už je k ničemu. Pokud byste chtěla vidět foto mé rostliny, napište. smakal.s@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 28.5.2018 19:58

Tak to se teda mylite  a videl jste malo to co pisete ze u znamych kvete fialove az v zari to mate pravdu   vyhodit takovou jsem mel taky pred 6 roky je to planka ktere nekteri podvodni prodejci prodavaji   ja jsem koupil v zahradnictvi v semilech odrudu anya ktera je slechtena v nasich podminkach kvete v cervenci a dozrava zacatkem  listopadu   plody mela 1cm az 1.5cm a obsypane kere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 167.218 (?), 29.5.2018 7:22

mal som z plantexu sweet berry a life berry, uz su vysekane ale stale vyhanaju zo zeme, u mna je to este vacsia burina ako maliny. 

velmi potrebny je pravidelny a dost razantny rez - inak bude hlavne rast a malo plodit. zapestovanie "kmienku" - ten som vytvoril zo 4 vyhonov priviazanych k opoprnemu koliku. inak sa bude tahat po zemi.

vyhody - rastie velmi silno bez hnojenia aj bez zalievky, cize super rastlina na zakrytie niecoho

nevyhody - zla chut, resp ziadna, testoval som plody na cca 10 ludoch, skusili par bobuliek zo zvedavosti a viac to nechceli. v porovnani s inym ovocim dozrievajucim v rovnakom obdobi nedokazalo konkurovat. mozno obsahuje viac vitaminov v porovnani s xyz, ale nepoznam cloveka co by ich zjedol viacej. 

ako ovocie na spracovanie..mozne to je, prajem vela trpezlivosti pokial oberete goji aspon za 10 litrovy kybel :) - tiez to skusite iba raz :P

v mojich podmienkach trpelo goji mucnatkou, cize reklamny slogan ze netrpi chorobami je len reklamny slogan

tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.43 (?), 6.6.2018 12:39

Pan Stanislaw mi objasnil, že místo Goji mi prodali Schizandru, za což děkuji. Druhou sazenici jsem kupovala pro souseda a ten má od začátku problém s barvou listů - jsou světlé do žluta, moje jsou normálně zelené. Přesadil ji z květináče do země, ale žloutnutí nepřestalo. Zalévá pečlivě. Čím to může být?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 7.6.2018 20:39

 Zeptejte se primo Stanislawa   urcite to bude vedet nevim jak to chodi u vas ale u nas u sousedu se neco vymeni nedo daruje ale nic si neprodavame

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 55.203 (?), 3.7.2018 16:20
Zdravim, ja si uz plody goji susim uz par rokov kazdu nedelu od konca jari az do neskorej jesene. Plody su sladke a velke. Obvyklá davka z dvoch krikov je na obrazku.
Goji
Goji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika