jak zasadit kokosový ořech



host - 166.20 (?)
5.3.2007 22:33
Jsem přesvědčený že ten ze zeleniny Vám neporoste. Ale rostliny se normálně prodávají kolem 250kč. V květinkách, Baumaxech, Ikea a další. Často ho vídám.  Vždy má nasobě ten obal. Ty které jsou v zelenině jsou vyloupané.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 107.54 (?), 5.3.2007 22:23, zobrazeno: 31519x
jak zasadit kokosový ořech
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.20 (?), 5.3.2007 22:33
Jsem přesvědčený že ten ze zeleniny Vám neporoste. Ale rostliny se normálně prodávají kolem 250kč. V květinkách, Baumaxech, Ikea a další. Často ho vídám.  Vždy má nasobě ten obal. Ty které jsou v zelenině jsou vyloupané.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.82 (?), 10.3.2007 17:43
jakmile se přinese z obchodu, tak se má přesadit do normální hlíny, jinak hrozí přelití, jelikož je v rašelině a ta drží vodu, takže přelití nepoznáte a kokos vám uschne. ptala jsem se zahradníka a vím to od něj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.1 (?), 8.7.2007 17:05

no, já mám slabost pro tropické rostliny a tak jsem si už vypěstoval citroník, mango...no a po delší době jsem zkusil i kokos z obchodu. Ne, že bych ho zasadil , ale dal ho do kbeliku s vodou a asi po 2 měsících (vodu jsem po týdnu měnil) mi z něj vylezly zelené úponky a navršku mi vylezly lístky...jenom jsem zvědavý, co z toho vznikne. zelené úponky pořád rostou...uvidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.21 (?), 15.4.2008 16:13

Dobry den:

Muzete nam napsat jak dopadla vase rostlinka v kybli? Diky

Nova zahradnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.226 (?), 17.3.2012 8:23

zdravím, všetkých záhradkárov, nakoľko som sa tu dočítal že niekto skúsil dať kokos do kýbla, tak som to skúsil aj ja a z tych otvorov čo má na špičke mi vyrašil klíčok, teraz rozmýšlam či ho z tej vody vybrať a dať do hliny alebo nech sa zvačší klíčok a až potom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.94 (?), 15.6.2008 23:58

Stejně jako fazole, prostě se veme a zesadí. Ne to byl jen ftip, kokos tak jak ho tady koupíte má useknuté klíčky na špičce a jsou tři, někdy se však stane, že jsou klíčky useknuté špatně a pak se může stát že vyklíčí stejně ale je to jen náhoda. Klíčky se usekávají z důvodu transportu aby nezačali klíčit.

S pozdravem V.S. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.122 (?), 16.6.2008 0:16

To bude nejspíš pověra. To nejsou useknuté klíčky ale klíčící póry, z nich by měl klíček teprve vyrazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 10.253 (?), 29.6.2008 7:43

ořech z obchodu jsem dala do vody a po měsíci mi též vyklíčil-uvidím, co bude dál :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.221 (?), 28.1.2009 17:53

zakoupený kokosový ořech, jsem zasadila do květináče, dírkama dolů, zasypala hlínou jen jsem nechala vyčnívat vršek ořechu.Přikryla jsem ho potravinovou folií, dala na topení a zalévám ho jen do misky, aby byl ve vlhku a rosil se.To vše jsem udělala na radu své známé, které ořech pustil cca.po půl roce kořeny.Tak uvidíme co bude dál...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika