Jak probrat pomerančovník?



ladaalb - (38) - 22.102 (?) 
3.4.2010 22:43, zobrazeno: 5579x

Dobrý den, dostala jsem pomerančovník, je asi 150cm vysoký a kmen je silný 28cm - průměr. Vypada dost nehezky, kmen se dělí na další dva(jako prag)asi 15cm průměr, jeden je celý seřízlý a neni na něm ani jedna zelená větvička či list, ten druhý ma tenší větev s listečky a byl na něm i jeden plod, ale musel pryč protože se slaba větev hodně prohýbala. Dnes jsme ho přesadili, ma velkou nádobu, a napůl novou zeminu přímo pro citrusy. Prosím o radu zda je možné pomerančovník nějak tvarovat, zaštipovat větvičky a případně jak. Myslíte že ten holý rozdvojený kmen pusti výhonky jako druhý? čím kdy a jak můžu přihnojovat. Mám rosit? jak často?Jak často zalévat.nemám možnost ho přes léto mít venku, protože je hodně těžký.chtěla bych z něj udělat hlavně kompaktní strom a ne jak je ted- na jedné straně uplně holý. ani mi tolik nejde o květ a plody. Případně bych vložila foto.

Moc děkuji za jakékoliv rady, postřehy a zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 3.4.2010 23:59

Vložte foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 48.243 (?), 4.4.2010 8:30

Ještě jsem u nás neviděl pomerančovník s průměrem kmene 28 cm! To jste vykopali někde ve středomoří?

Takový strom se snad ani nedá pěstovat v nádobě, bude k neunešení. Jinak citrusy ochotně obráží i po velmi radikálním řezu. Hnojit hnojivem na citrusy, nemají rády vápník, při trvalém umístění v místnosti bez letnění přitahují jako magnet škůdce - hlavně puklice. Velký dekorační efekt bych od něj nečekal.

Dlouho jsem nevěděl, co je to ten prag, až pak mne napadlo, že myslíte starou klukovskou zbraň s gumou, píšící se ovšem PRAK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ladaalb - (38) - 126.51 (?), 4.4.2010 16:04

Jo omlouvám se, obvod, proto Vám to přišlo hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika