Jak pěstovat fíkovník?



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?)
1.9.2008 15:23

Hledejte na googlu.Je tam fíková marmeláda.At se povede Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 10.9.2004 11:24, zobrazeno: 33325x
Poraďte prosím, dostala jsem rostlinu fíkovníku, jak pěstovat, abych
se dočkala i plodů.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 1.2.2006 16:44
Fíkovník je rostlina dvoudomá,. To znamená, že jsou samčí a samičí rostliny. Plodů se dočkáte pouze u keřů, ktreré jsou namnoženy z řízků, tvz. partenokarpické. Měly by se vyvíjet sami od sebe. Keři dopřejte co nejvíce slunce. Přezimovat můžete ve sklepě v trocu vlhké zemi, nebo na zahradě v krytu. V.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.136 (?), 13.12.2007 20:56

Mám na zahradě trvale tři smokvoně jedna pěstovaná v zemi ze seminka venku už pátej rok zatim neplodi. Nevím jestli jde o samo opilujicí odrůdu nebo potřebuje tu vosičku co u nás nežije, taky semenáčky jdou do plození podstatně déle než řízkované rostlinky ty plodí cca třetím rokem. Druhá rostlina od Krakonoše původně pěstovaná za oknem kde plodila. Nyni již třetím rokem venku v zemi. Kde při těch -25 dost omrzla tak letos opět začala trochu plodit. No a třetí rostlina je nějaký mrazuvzdorný fik koupený na Hobi dřevnatý a strašne pomalu roste zatím 2 roky trvale venku v kontejneru. Smokvoň chce teplo a vlhko. Jde pěstovat celkem snadno v pokoji na okně celoročně. A nebo venku. Při venkovním pěstovaní v kontejneru zazimuju tak že počkam do prvních mrazíků rostlina shodí listy a kontejner pak uklidim někam kde neklesne teplota pod-10až-15. Venkovni rostliny balim do dvou vrstev perlinky a netkane textilie. poslední dvě zimy jsem ani nezimoval. Pokud máte specialní oboupohlavní rostlinu bude plodit sama. Jinak skokvoně od moře potřebuji specialního opilovače co u nás nežije.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.4 (?), 24.1.2008 12:20

Fíkovník mám před lety zakoupený v Kruhu u Jilemnice. Sama jsem si jej namnožila a zkoušela pěstovat na zahradě. To bohužel se nestkalo s úspěchem, sice dva roky přežil, ale pak vymrzl. Pěstuji jej ve skleníku, je z něj strom, resp. keř asi 2 m vysoký. Skleník není vytápěn. Mám z něho každoročně velkou úrodu, hruštičky jsou přímo výstavní. Mám však problém jak fíky usušit. Do sušičky se nevejdou. Když jsem je nakrájela na plátky, tak to nebylo ono. Dělám z fíků i džem, ale jinak pouze na jídlo. Využití např. na moučníky žádné neznám. Pokud někdo může poradit jak fíky usušit nebo bude znát recept na moučník, budu ráda. Díky - H.Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 11.3.2008 19:35

byl jsem v Chorvatsku...

domácí ubytovatel koncem srpna a začátkem září suší metráky fíků jednoduše na rovné betonové ploše na slunci...někde mají síta...

zralý fík nekrájej, jednoduše ho prsty namáčkni, aby se vešel do domácí sučičky na ovoce a je vystaráno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.226 (?), 31.8.2008 18:36

Sháním recept na výrobu fíkového džemu nebo marmelády. Fíky jsem si dnes přivezla z Chorvatska od pana domácího, docela hodně a nevím jak s tím naložit. Vždy si kupujeme na dovolené tento džem a je vynikající. Bojím se, že mi jinak fíky nevydrží. Těším se na Vaši odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 1.9.2008 15:23

Hledejte na googlu.Je tam fíková marmeláda.At se povede Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.219 (?), 17.11.2015 14:46
Kamarád z Chorvatska mi rikal ze je namáčí ve slané mořské vodě a pak suší na sluníčku. Sůl zamezuje plesnivění. Nezkoušel jsem to, ale sůl dělá divy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika