Issai - mini kiwi



host - 42.149 (?) 
5.11.2008 19:18, zobrazeno: 11282x

Máte zkušenosti s pěstováním této odrůdy? Má být samosprašná a z dospělého keře má být 30 kg ovoce. To by se mi líbilo, ale zatím mi úspěště roste spolehlivě jen plevel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.10 (?), 5.11.2008 20:43

Se samosprašností mini kiwi je to špatné, odrůdy uváděné jako samosprašné rodí bez samce jen zlomek toho co se samcem(uvádí se 10 procent). Pokud chcete arguty pěstovat pro plody a ne jen pro listí, určitě jim toho samce pořiďte.

Navíc je odrůda Issai i více choulostivá co se mrazu týče. Co jsem slyšel není ani moc chutná, výhodou je její menší vzrůstnost. Doporučuji pořídit spíše jinou odrůdu. Pokud opravdu chcete samosprašnou, tak raději odrůdu Weiki.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 129.196 (?), 15.9.2021 17:14

Mám také kiwi Issai asi 4 roky, letos poprvé odkvetlo, ale plody se neudělaly. Ani samší květy jsme na rostlině nenašla. Jak zde čtu, samosprašnost nefunguje. Jakého samce koupit, aby Issai plodilo?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.192 (?), 24.10.2021 18:38

U mě Issai několikrát propadlo, vysazoval jsem je j možná i 4x. Je skutečně samosprašné a plodí často již prvním rokem (ostatní arguty nejčastěji 4-5 rokem po výsadbě). Ale v mých (našich) podmínkách nepřirůstá a vymrzá, namrzá, zkrátka neroste. I když je deklarováno jako hodně mrazu odolné tak mu asi vadí časté oteplení v průběhu zimy kdy naraší a následně vymrzne, zmrzne. Takže za mě Issai ne. Jinak celkem nechápu proč všichni chcete vysazovat samosprašné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika