Exotické ovoce do bytu



host - 185.187 (?)
18.6.2011 14:34

Mango, protože se dá sehnat všude..také avokádo, lehce obě rostliny klíčí, také si můžete vypěstovat vlastní kokosovník či ananasovník

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 158.34 (?), 30.3.2011 10:54, zobrazeno: 8178x

Dobrý den,

doporučte mi prosím nějaké exotické ovoce, které se dá pěstovat v klasickém panelákovém bytě? Mám byt s s balkonen. Byt je směrován na jih. Děkuji za všechny rady.

S pozdravem

Boris

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 175.254 (?), 30.3.2011 15:06

Dobrý den tak nejlépe je začít něčím nenáročným např.Psidium cattleianum neboli jahodový stromek je  nezmar a spolehlivě plodí.Dále celkem jednoduchá na pěstování je rajčenka, kaki, jedlá mučenka..A plno druhů citrusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.187 (?), 18.6.2011 14:34

Mango, protože se dá sehnat všude..také avokádo, lehce obě rostliny klíčí, také si můžete vypěstovat vlastní kokosovník či ananasovník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radek07 - (6) - 199.169 (?), 7.12.2014 15:19

Dobry den, mohl by mi nekdo poradit jak prezimovat ananasovnik s plodem?Pred dvemi mesici jsem mel maly, zeleny plod na ananasovniku velikosti vetsiho vajicka, a ted nejak zloutne jako kdyby dozraval pritom nepovyrostl moc.Ted nevim jestli potrebuje teplo a nebo zimovat do 10 stupnu?Dekuji moc za kazdou radu.Hezky zbytek dne vsem.

ananasovnik-pred dvemi mesici
ananasovnik-pred dvemi mesici
po dvou mesicich(ted)
po dvou mesicich(ted)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 7.12.2014 16:15
Až dozraje (poznáte podle toho, že začne intenzivně vonět), tak odřízněte plod. Z něj vykruťte růžici, nechte zaschnout a pak zasaďte do substrátu. Odplozenou rostlinu buď zlikvidujte nebo ponechte v teple na světlém místě - někdy vyroste vedle rostliny odnož, nám dokonce začala růst nová růžice v paždí listu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Radek07 - (6) - 199.169 (?), 10.12.2014 11:41

Dekuji za radu a mate pravdu rostou tam uz 3 odnoze, akorat nerozumim ze ten ananas je jeste malicky a uz zraje je cim dal vic zlutejsi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 83.250 (?), 16.12.2014 12:07

Tak je to tropická rostlina, takže do tepla. Co se týká velikosti, záleží co máte za druh, a taky na podmínkách. V nádobě a horších podmínkách nenaroste nikdy tak jako ve své domovině. Můj ananas začal nakvétat v listopadu a odřezával jsem ho na začátku října dalšího roku (foto). Byl aromatičtější šťavnatější, ale ne tak sladký jako kupovaný. Zřejmě nebylo tolik sluníčka a podmínek kolik by potřeboval. Rostlina vykvetla po téměř pěti letech, po dvou přečkaných třístupňových mrazech. Nějak jsem ho zapomněl ve folíáku. Papriky zmrzly i s rajčaty ale ananas kupodivu a naštěstí vydržel :)

zralý plod s novou odnoží
zralý plod s novou odnoží
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Radek07 - (6) - 196.1 (?), 28.12.2014 16:39

Dekuji za raduyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika