avokádo



host - 149.38 (?)
15.6.2013 17:54

Že by houba či plíseň?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 88.197 (?), 7.2.2007 8:41
Já měl avokádo asi 2 roky, bylo již přes 1.5m vysoké, ale začali mi hnědnout a schout všechny listy odspodu, takže zustala jen mala korunka s par listama. Ty ted taky uschly tak si rostlina narychlo ted v zime povyrostla asi o 10 cm s par novyma listama. Vcera jsem ho zlikvidoval, nevim kde se stala  chyba. V lete se mi stalo ze jsem ho nechal za oknem na primem slunicku a dostalo uzeh, od te doby zacaly listy masivne schnout.... Skoda. Nevite zda jde mnozit rizkovanim?
Vasek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.238 (?), 8.1.2011 18:37
dobrý den. taky se mi objevují hnědé skvrny. nevíte co s tím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.38 (?), 15.6.2013 17:54

Že by houba či plíseň?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kyprik - (49), 6.5.2007 23:04

Dobrý den,

moje avokádo vypěstované z pecky je asi rok staré.  Za tu dobu se z něj stal hezký a statný stromek. Roste dosti rychle a momentálně je asi 120 cm vysoký. Kromě zalévání, občasného přihnojení a přesazení do větší nádoby mu nevěnuji zvláštní pozornost. Má rád světlé stanoviště u okna a běžnou pokojovou teplotu.

Avokádo doma
Avokádo doma
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.81 (?), 24.5.2007 13:26
dobrý den - nesnáší přímé slunce - já jsme zasadila pecku do květináče, jen tak, k ibišku, teda trvalo to aspon 2 měsíce a mezi tím jsme ibišek dala na balkon - mám ho na východ a až tam krásně vyrostla zelená rostlinka, která si lebědí na príměém slunci až do půl jedné-tak ted nevím co s tím, má mít slunko či ne? zdarví Romana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.1 (?), 25.5.2007 11:17
Avokádo mám třetím rokem. V zimě je na verandě a v létě na zahradě. Je v menším květináči, aby se zbytečně nerozrůstalo. Taky tomu hnědnou listy, myslel jsem, že to chytlo nějakou nemoc z jabloně. Letos se avokádo krásně rozrostlo, ale zase listy začaly hnědnout. Dal jsem ho radši do stímu, kde je jen ranní slunce, myslím, že se na poledním slunci spálí. Jinak je to však nenáročná rostlina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.224 (?), 22.7.2007 20:12
Mám avokádo asi dva roky (také z pecky), ale už delší dobu mu schnou listy od spodu. Dneska jsem si všimla, že má na spodku listů a také na stonku-kmeni takové přilepené hnědé kolečka. Sem tam se objevuje bílý prášek nebo snad povlak. Neví prosím vás někdo, co s tím chudákem mám dělat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 0.146 (?), 27.9.2007 11:55
tohle mám na banánek a měla jsem to i na růžích a podle všeho by to měly být svilušky :-/ jsou to pěkný prevíti, kamarádce zlikvidovaly všechny jahody, dnes jdu koupit postřik...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.12 (?), 27.7.2008 7:42

Objevila jsem tohle diskusní fórum a doufám, že tady najdu pomoc. Už asi rok si doma pěstuju avokádo, které se chytlo z pecky. Krásně prospívá, velmi rychle roste, téměř mě před očima. Ale žene se jen nahoru, vůbec se nevětví. A já nevím, kam až ho mám nechat růst? Nebo je možné zastřihnout vršek? Máte s tím někdo zkušenosti? Abych mu tím zbytečně neublížila... Děkuju, čekám na radu. Tanya.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 27.7.2008 11:27

Tanyo, mohu posloužit: udělala jsem totéž co vy o něco dříve a moje avokádo už se samo větví, letos teprve zhnědly a opadaly úplně první nejstarší listy. V zimě bylo vždy na jižním okně v teple a nijak mu to nevadilo, že má méně světla. Přes léto je venku a snáší i nejhorší úpal na betonovém uzavřeném dvorku, vydrží, když je zapomenu zalít. A roste prostě furt. Vůbec je nehnojím, ale už dvakrát bylo přesazeno do nejobyčejnější zeminy ze zahrady. V přírodě to má být desítky metrů vysoký strom, sama nevím, co si počnu. Asi později dojde na tvarování. Co nejpozději, budu se snažit, aby se projevilo ve vší kráse. Zdravím vás, H.

avokádo tříleté
avokádo tříleté
avokádo tříleté
avokádo tříleté
avokádo tříleté
avokádo tříleté
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika