Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Dobrý den,
také úspěšně pěstuji ananas. Mám ho rok a půl a daří se mu dobře. Postup při kterém mi zakořenil, je takovýto:
- Vykroutila jsem růžici z ananasu (nebojte se toho, jde to snadno a je to mnohem lepší než ji rovnou odříznout od plodu) a vzniklou malou špičku odřízla.
- Otrhala jsem spodní listy asi do výšky 2 cm, dala jsem takto připravenou růžici do úzké sklinky (tak aby v ní visela! Nahoře sklenice ji drží zbylé listy) a  nechala volně zasychat (nedávat ji na topení!)
- Asi po 5 dnech (je to různé, může být už připravena po 3 dnech nebo také až po 7 dnech) jsem ji zasadila do hlíny (rašelina, obyčejná hlína ze zahrádky - obojí přepařené + písek).
- Rostlina má mělké kořeny, proto ji pro stabilitu zasaďte přiměřeně pevně a trošku hlouběji.
- Přes období růstu ji hnojím jako jiné pokojovky (asi tak jednou za dva, za tři týdny), zalévám do růžice a rosím.
 - Při výběru ananasu nezapomeňte zkontrolovat jeho střed, nesmí být vyhnitý ani vylomený!
Přeji hodně úspěchů, Iveta
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika