Vajíčka s dvěma žloutky



host - 143.205 (?)
15.3.2010 14:49

Neni se co divit.  Vzdyt slepice nejsou urcite bez genetických a jiných anomalii, ktere se diky množení podle vedeckých metod.   Příroda si neda donekonečna diktovat, kolik zloutků ma slepice snašet.  Naopak tim prumyslovym chovem a množením drubeze si lide sami pod sebou podrezávají vetev.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 97.43 (?), 10.3.2010 13:42, zobrazeno: 84123x

Dobrý den, jedna ze slípek mi začala snášet dvoužloutková vejce. Tato slepice bude mít koncem léta teprve dva roky. Je možné, že se tak hlásí konec jejího snáškového života? Zdá se mi, že by to bylo moc brzy. Tuto situaci bych očekávala tak až ve třech letech jejího života. Nebo to může být něčím jiným? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alka - (5) - 35.122 (?), 15.3.2010 12:00

Dobrý den, já mám nové slepice, které začaly teprve od července snášet bez přestání a jedna červená mně taky celou dobu snáší vejce s 2žloutky denně. To se asi brzo strhá, že? Musí vůbec slepice 2 měsíce odpočívat na snášku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.205 (?), 15.3.2010 14:49

Neni se co divit.  Vzdyt slepice nejsou urcite bez genetických a jiných anomalii, ktere se diky množení podle vedeckých metod.   Příroda si neda donekonečna diktovat, kolik zloutků ma slepice snašet.  Naopak tim prumyslovym chovem a množením drubeze si lide sami pod sebou podrezávají vetev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.34 (?), 15.3.2010 16:14

když dva, tak dva, není to nic neobvyklé, má se asi dobře

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 245.9 (?), 15.3.2010 16:52

Moje slípky se mají dobře, to jo. Ale jen jedna z nich snáší dvoužloutková vajíčka a ta jsou hrozně veliká. To určitě slípce neprospívá? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.138 (?), 22.3.2010 22:57

Neřešte to, slepici stejně neukecáte na malá vajíčka. Pokud má dost výživy a vápníku na tvorbu vajec, neporaněnou kloaku, tak jí to nevadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.156 (?), 21.3.2010 23:09
Krmíte krmivem s velkým obsahem bílkovin.Jinak je to anomálie, která má mnoho příčin - onemocnění vaječníků, mnoho bílkovin v krmivu, špatná funkce vaječníků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 127.23 (?), 14.4.2010 9:39

Moc děkuji za názory. Moje slípka se z pro mě neznámého důvodu polepšila. Je to asi měsíc, co roztál sníh, slepice jsou od té doby celý den na zahradě a vajíčka té slípky, co měla celou zimu dvoužloutková vejce, jsou zase v pořádku.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.192 (?), 23.7.2010 17:12

Já jsem koupila kuřice z drůbežárny a jedna kropenatá taky snáší obrovská vejce se dvěmi žloutky. Nemají moc bílkoviny, jinak by se to muselo projevit u těch dalších slepic.  Běhají venku a v lese. Na noc je zavírám. Mohl by mi prosím někdo poradit, kde zakoupím dobrý kurník pro 10 slepic?

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 92.171 (?), 27.8.2010 15:39

A zas je něco. A zase s tou samou slepicí, co snášela v zimě ta dvoužloutková vajíčka. Spravilo se to u ní samo po odtání sněhu, když slepice začaly chodit zase do zahrady. Od té doby uběhlo šest měsíců kdy snášela úplně normální vajíčka tak jako ostatní slepice. A teď tahle samá slepička začala snášet vajíčka velikosti snad holubích vajíček? Copak se to s ní asi zase děje? Máte někdo podobnou zkušenost?

Přikládám foto malinkého vajíčka s vajíčky obvyklé velikosti.

vajčko1
vajčko1
vajíčko2
vajíčko2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika