Staré a nové slepice



host - 176.18 (?)
8.3.2011 19:11

My jsme vždycky nějaký čas (asi 2-3týdny) nechávali nové zvlášť za ohrádkou z pletiva, aby si na sebe zvykly, jinak se klovaly... Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Alenica - (21) - 35.122 (?), 8.3.2011 9:35, zobrazeno: 36837x

Mám 8 slepic červených Tera a bílých a přikoupila jsem si 3 kropenaté Dominant. Nové jsem dala večer ke starým, že se sblíží, ale oni se mně začaly druhý den klovat(po hlavě) nebo štípat, jako by se praly mezi sebou, ale hlavně ty staré mezi sebou na bidýlku. Někde jsem slyšela, že je dobré jim potřít hlavu trouchu octem. Je to už týden a jedna stará má už na hlavičce úplnou plešku. Nebo koupit darmožrouta kohouta? Vloni jsem jim ho koupila, on jim vše sežral, od žrádla je odháněl, tak šel na polívku. Co Vy na to, prosím o Vaše rady.  Děkuji Alena.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.165 (?), 8.3.2011 12:06

no slepicím možná něco chybí nějaké minerálie a nebo kohout, prej darmožrout to je teda hrozný!!!správný kohout si udělá v hejně pořádek, slepice vodí a svolává je ke žrádlu ne že jim ho sežere a nebo mají slepice hlad?no a taky je každé ráno přesvědčí kdo je doma pánem a slepice se alespon před váma nebudou krčit v očekávání aktu:-)někde se tu taky píše o kastrování kohouta, to je taky dobrý:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 8.3.2011 19:11

My jsme vždycky nějaký čas (asi 2-3týdny) nechávali nové zvlášť za ohrádkou z pletiva, aby si na sebe zvykly, jinak se klovaly... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 10.3.2011 14:44

někdy staré klovou mladé, ale jak dorostou, tak si najdou tu nejslabší i starou a tu likvidují, raděj ji dejte do polévky, než chcípne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 10.3.2011 17:27

Nekdy se dve varky slepic nesnaseji, byva to problem, ruzne se stipou, muze to dojit tak daleko, ze je i nutne nejakou zabit pak, nebo je oddelit, vetsinou si casem na sebe zvyknou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.219 (?), 12.3.2017 21:49
Jak mam slepice oddeli pletivem, kdyz mam jen jeden kurnik?Pres den by to slo, ale jak pres noc?Dekuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.189 (?), 13.3.2017 9:06

Záleží aj na veľkosti priestoru, v ktorom sliepočky chováte. Aj keď ho majú dosť, existuje určitá hierarchia, ktorú si slepačia "rodina" vybuduje. Ja som začínal v Bratislave s 10 ks mladými Dominantmi. Po nejakom čase mi brat daroval dospelého kohúta - podstatne staršieho a skúsenejšieho. Keď som ho pustil do jeho nového háremu - tak dostal takú bitku, že nevedel, kam sa má schovať. Najviac ho bila sliepka ktorá mala dovtedy "vedúce" postavenie v kŕdli. Asi po týždni sa situácia zrovnala a pán kohút (možno pre niekoho darmojed) sa zhostil svojej funkcie a v kuríne nastal poriadok a systém. Čo sa týka dokúpenia nových sliepok, nikdy nedoporučujem kupovať len jednu, alebo dve. Optimum je aspoň 4ks. Dobré je ich dať do kurína večer už keď je tma. Ráno keď sliepky vstávajú tak vstávajú už všetky spoločne. Hierarchia samozrejme funguje a svoje miestečko v rodinke si musia vytrpieť nejaký čas, než sa zabývajú. Keď sa stanú zaujímavé aj pre kohúta, tak on si už poriadok čoskoro urobí. Nie je krajší pohľad, ako na kompletnú slepačiu rodinku a na kohúta si po týždni zvyknete aj vy aj okolie a susedia. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 114.253 (?), 13.3.2017 11:00

Slepice nemixujte, staré i zabijí nové, silnější utlučou slabé.Kohout možná udělá pořádek, ale možná... Kupujte jeden druh a máte klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika