Smutná slepička



host - 171.178 (?)
13.12.2014 12:26

My sme mali rovnaký prípad, sliepka bola smutná, obstávala len niekde bokom, nežrala. Sused veterinár nám poradil rozdrviť štvrťku Acylpyrínu a rozpustiť v kúsku vody. Potom sme to natiahli do injekčnej striekačky a strekli sliepke do úst. Ráno aj večer. Behom 2-3 dní už bola sliepka zas normálna.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 227.97 (?), 11.9.2014 8:29, zobrazeno: 20576x

Dobrý den, jedna slepice je už tři dny smutná, zalézá na snášedlové místo, chodí venku, ale spíš někde postává celá skrčená.Připadá mi nafouklá. Mám dojem že nemůže vyplknout vejce, je to možné? Bojím se že uhyne manžel odmítl jet na veterinu. Nebo má zácpu? Děkuji. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 11.9.2014 23:55

Samozřejmě je možné, že má problém s tím "vyprdnout" vajíčko, stejně tak jako může mít "jen pocit, že má vajíčko". Nevím jak lépe to napsat.

Dost možná může mít zánět vejcovodů.

Podstatné je v jakém je celkovém stavu, tedy podívejte se/osahejte zda zobe - má plné volátko, u zdravé a normálně baštící slepice je na omak volátko plné a pevné. Pokud delší dobu nezobe je volátko volné až prázdné (omlouvám se za přirovnání, ale je to jako s mužskými varlaty;)).

Dál zkontrolujte hrudník a břicho, prostě spodek zda pohmatem kulaté, tedy nafouklé a nebo se dobře rýsuje hrudní koš. Známkou je také vysoká horkost.

Dalšími znaky nemoci může být pokaděný zadek, normální je v okolí čisté peří, je-li znečištěné má slepice průjem. Také změny zbarvení hřebínku či jeho spadnutí oproti normálu, či svraštění. Rovněž je dobré zkontrolovat v jakém stavu je řitní otvor, zda je růžový bez známek podráždění, to uděláte tak, že slepičku podrbete ze zadu, abyste dobře viděla, pod křídly směrem k prdce. Ona se ohne a vystrčí zadek jako na kohoutka.

Pokud má zánět, je volba na vás. Někdo dá vařit vodu, já na to nemám, takže beru od veterináře ATB - pozor na to, abyste v tom případě dala tablety a ne injekční a nepřehnala dávku. ATB zužuje cévy a slepice se Vám může začít dusit, není to pěkný pohled.

Dále můžete v takovém případě pomoci chladivými obklady na břicho, ale opět pozor na nastuzení.

V každém případě, pokud budete dávat ATB... mě vyhovuje nadrtit na prášek a smíchat s vodou ve stříkačce a tak podávat přímo do zobáku, ale nezapomeňte na ochranou lhůtu, i když je pravděpodobné, že tato slípka už po zaléčení vajíčka snášet nebude.

Ještě se vrátím k tomu volátku, pokud slípka nezobe, mě se osvědčila vitamínová pasta CaloPet. Dodá energii a pomůže slepici se zase rozbaštit, aby přežila než začne zase zobat.

P.s. na manžela se vykašlete, nejdřív slípku zkontrolujte a pak si rovnou zajeďte pro ATB a tu calopetku je-li to třeba sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.178 (?), 13.12.2014 12:26

My sme mali rovnaký prípad, sliepka bola smutná, obstávala len niekde bokom, nežrala. Sused veterinár nám poradil rozdrviť štvrťku Acylpyrínu a rozpustiť v kúsku vody. Potom sme to natiahli do injekčnej striekačky a strekli sliepke do úst. Ráno aj večer. Behom 2-3 dní už bola sliepka zas normálna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.16 (?), 16.1.2015 22:22

výše uvedené problémy měly staré slípky, které zakrátko na vyšší věk uhynuli. Byly zavodněné, v cca 3 letech slípky zaříznout a nenechat je takto dojít, trpí. Moje slípka byla také nafouklá, byly jí 4 roky. Když jsem ji zvedla, vytekla jí ze zobáku voda. Teď 3 leté vyzabíjím a pořídím nové

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika