Slpička nebo kohoutek u brojlera



host - 234.228 (?)
28.12.2015 8:45

Pokud jsou kuřata krmena klasicky, (ne krmnou směsí), tak samozřejmě výkrm trvá déle, není z kuřete koule masa za 5 týdnů. Maso je jiné kvality oproti koupenému, na to si strávník buď zvykne a vyhledává to, nebo prostě tento produkt nekupuje. Je tužší z důvodu pomalejšího růstu a tím možnosti jeho vyzrávání. Zamrazit maso drůbeže po porážce je možné hned, jak vychladne. V.L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Verca 38 - (12) - 196.38 (?), 26.12.2015 21:04, zobrazeno: 17784x

Dobrý den,

mám takový asi hloupý dotaz, ale sousedi začali s chovem a prodejem brojlerů a kachen, my jsme si od nich koupili brojlery, ale už z počátku mě zarazilo, že tak dlouho trvalo než narostli, vzala jsem i pro mojí mamku a ta mi hned druhý den volala, že jsem jí dala kohoutky, že to není brojler? Jak to tedy je, rozlišuje se u kuřat brojlerů i pohlaví nebo ne?  mě s manželem maso moc nechutná je takové tužší, prodejce mi řekl, že je to nesmysl a, že jsme jen zvyklí na kupované v obchodu, že tohle je jiné když je domácí.

Prosím o vysvětlení a předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 27.12.2015 8:48

I Vám dobrej. Ve Vašem přípisu mnoho neznámých se skrývá. Sousedé množí-líhnou, nebo pouze vykrmují? Vstupní materiál je odkud? Jak bylo to DLOUHO? Odlišný způsob výkrmu-tím se rozumí nejen krmivo- v domácích podmínkách má nutně vliv na finální vlastnosti masa-nutno přihlédnout i ke způsobu poražení-zabití a následnému způsobu uchování-křehčení... To neznamená, že musí být kvalita horší, než při průmyslovém! Prostě je dobré při kuchyňské příprave vzít tyto skutečnosti v potaz a zvolit vhodnější typ přípravy. P.S.-proč se pídíte po pohlaví? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Verca 38 - (12) - 196.38 (?), 27.12.2015 22:01

Dobrý večer, sousedé pouze vykrmují nelíhnou, vykrmení trvalo cca 3 měsíce, prý to trvá dlouho, protože nechtějí krmit granulema, ohledně zabití, myslím si, že asi není úplně správné kuřata zabít a hned je mrazit nebo se pletu? A tak to právě sousedé dělají. 

Po pohlaví se nepídím jen mě zajímal důvod proč je to maso tak jiné než kupované a hlavně tuhé, a samozřejmě hodně lidí tvrdí, že brojler je velké masné kuře, ale ty naše byli menší než z obchodu nebo stejné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.228 (?), 28.12.2015 8:45

Pokud jsou kuřata krmena klasicky, (ne krmnou směsí), tak samozřejmě výkrm trvá déle, není z kuřete koule masa za 5 týdnů. Maso je jiné kvality oproti koupenému, na to si strávník buď zvykne a vyhledává to, nebo prostě tento produkt nekupuje. Je tužší z důvodu pomalejšího růstu a tím možnosti jeho vyzrávání. Zamrazit maso drůbeže po porážce je možné hned, jak vychladne. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 27.12.2015 9:26

Pokud jste koupili již vykrmené kusy, je naopak výhodou mít kohouty, jelikož tyto lze úspěšně dokrmovat dále až do váhy přes 4 kg. Samozřejmě že maso pak má zcela jinou chuť, je vyzrálé, tužší a záleží na tom, zda o takový způsob výkrmu má někdo zájem. My jsme to takto praktikovali několik let, z nakoupených kuřat jsme kohouty ponechávali na tento způsob a ještě dnes na ně vzpomínám.V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.26 (?), 1.6.2016 9:04

dobrý den, letos mám zase brojlery, jsou už na zabití a to myslím, že budou mít i přes 4 kg, loni měli až 4,6 kg. Krmíme brambory, šrot, řepu, jablka, kopřivy, namočenou přenici - takovou míchanici, ráno trochu granulek. Kuřata jsou jak hrom velká, dnes mají 42 dnů, kupuju je rozkrmená, pro mě je to lepší, protože by mně mohli scípnout, nejsem chovatel, ale kunzument

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.159 (?), 15.6.2016 22:29

a kukuřici, aby byla krásně žlutá kůže...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika