slepice žere vejce



skodovak - (19) - 63.253 (?)
10.10.2011 12:08

dá se slípkám přidávat vápník ve formě vyhašeneho tvrdého a suchého vápna?(stavebního) nerad bych něco pokazil.. mají sice plastin a semtam skořápky, ale asi jim to nestačí, skořápek je vážně málo a slepic hodně..

Týká se to tématu, mám totiž slabé a divné skořápky,, díky Honza

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
         
skodovak - (19) - 63.253 (?), 10.10.2011 12:08

dá se slípkám přidávat vápník ve formě vyhašeneho tvrdého a suchého vápna?(stavebního) nerad bych něco pokazil.. mají sice plastin a semtam skořápky, ale asi jim to nestačí, skořápek je vážně málo a slepic hodně..

Týká se to tématu, mám totiž slabé a divné skořápky,, díky Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.80 (?), 29.2.2012 2:15

Nejlepší je zvětralá poctivá vápenná omítka. A nebo stačí koupit v dobrém obchodě pytel s gritem z mořských lastur a máte vystaráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 34.105 (?), 14.5.2012 18:14

Pred 14 dny jsem ustipnul slepicim, ktere vajicka zraly vrchni cast zobaku o 2 mm a prestaly opravdu to funguje.Tekla jim z nich trochu krev ale behem 10 minut prestala, zobaky jim dorostou a na zobani vajec si nevzpomenou.Nekomu se to muze zdat drasticke ale slaepice mame aby snasela vajicka a ne na divani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
v.f.beran - (16) - 151.179 (?), 15.5.2012 18:03

dobrý den, našli jsme na netu Plastové snáškové hnízdo. Vejce se skutálí dolů a slepice na něj nemůže. Více viz obrázek.

Cena je uváděna 95,- Kč/kus

Zdraví Beranovi Hajany

plastové snáškové hnizdo
plastové snáškové hnizdo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Arsen - (4) - 166.12 (?), 15.5.2012 20:24

Tak to se mi líbí, dík za tip.Čekám, zda se pan ozve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jandovi - (18) - 139.21 (?), 27.6.2012 21:05

Tak už nás to také potkalo  .  Dnes jsem našla jedno vajíčko sežrané.

Hned jsem holkám nasypala na zem dostatek drcených skořápek a uvidíme zítra.nevím, jak zjistím, která z nich to dělá. Všechny měly totiž zobáky čisté, když jsem byla sbírat vajčka. Absolutně se mi nechce je zabít, takže přinejhorším zkusím pilníkfrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jandovi - (18) - 139.21 (?), 29.6.2012 10:07

Zdravím, tak máme po problému.Opravdu stačilo jen přidat vápník a vajíčka jsou celá.Žádná si jich ani nevšimla.Jsem ráda, nebude ani pilník, ani polívkalaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.2 (?), 4.12.2012 0:38

Přesně tak, je to nedostatkem vápníku! Když už jsem našel několikáté sežrané vejce rozhodl jsem se slepicím dávat velký přísun vápníku ve formě nadrobno nadrcených skořápek smíchaných se šrotem. A světe div se, je po problému. Když jsem slepicím dával skořápky samostatně do misky, moc je nežraly, ale po nadrcení hodně najemno a smíchání se šrotem zůstává vždy mísa prázdná a vejíčka už neklovou - problém vyřešen!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 28.6.2014 0:30

Snad se nikdo nebude zlobit za "vykopání mrtvoly", ale nedá mi to nereagovat.

Opravdu se divím kolik lidí je ochotno zvířatům která mají v péči ubližovat a v klidu stříhat slepicím zobáky. Naštěstí se i v této diskuzi našlo hodně chovatelů, kteří mají zdravý rozum.

Čas od času se stane, že nám slepice snese slabé vajíčko. Nebývá to moc často, za dva roky jich bylo zhruba 7 a to se prostě v hnízdě rozbilo. Slípky si jej vlastně nikdy nevšimly, zůstalo tak jak bylo.

Vždy jsem všude slyšela, že slepice nesmí syrová vejce, aby nerozklovávala celá, jednoduše tomu nevěřím.

Když se stalo, že vejce nemělo silnou skořápku, jednoduše jsem přidala množství dobře nasušených drcených skořápek a nikdy žádný problém s poříráním vajec nebyl.

Poškozená vejce jsem vždy hodila slepicím, stejně tak jako když se mi stane, že nějaké rozbiji nebo mi zůstane část "z pečení", vyfoukávání apod. a přesto mi slepice vajíčka nerozklovávají.

Pochybuji o tom, že k tomu prostě mají důvod. Dostávají mimo šrotu, zrní, zeleného, tvaroh, kosti a zeleninu z vývaru a spousty dalšího.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.3 (?), 17.6.2012 8:48

Dobrý den.

Jsem naprostý amatér co se týká chovu slepic.Pořídili jsme si červené slepičky 12 týdnů staré, zhruba po měsíci a půl začaly snášet.Nejprve jedna a postupně se přidaly další slepice, až na jednu má stále malý hřebínek.Jaké bylo moje překvapení dnes ráno, dvě vajíčka ležely na zemi rozklovnuté.Místo na snášení jsem zhotovil z dřevěné přepravky a rozdělil přepážkou, tato je zhruba 40 cm od podlahy, doposud to vyhovovalo.Krmení dávám po ránu vařené brambory se šrotem, seču trávu a tu jim též házím zhotovil jsem pojízdný výběh protože nechci aby běhaly bez dozoru po zahradě.To by žena nerozdýchala.Zkrátka dělám co jim na očích vidím a ony potvory se takto odmění.Skořápky sušíme na slunci a také je roztluču na malé kousky.Jak zjistit která z nich to klove?

Poraďte prosím co s tím, slepice na paprice moc nemiluji a také nevím kdo by jí usekl hlavu...

Jindra z jižních čech..

Slepičky
Slepičky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika