slepice žere vejce



host - 215.165 (?)
27.6.2011 23:18

řeším problém, s kterým si nevíme rady. Ze tří snesených vajec je vždy jedno naklobnuté, ale ne úplně vyžrané. Podezírali jsme některou ze slepic, ale vrtá mi hlavou, že sousedka, která má slepice hned na druhé straně našeho plotu, říká to samé, že vždycky má jedno vajíčko naklobnuté (trvá to asi tři měsíce). Když slepice žere vejce, sežere ho vždy celé nebo větší část? Není mi jasné, proč by vejce jen naklobla a nechala. nemůže to být jiný živočich? Ačkoliv bydlíme ve městě, vyskytuje se kolem nás dost strak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Karlíček2 - (5) - 64.242 (?), 18.2.2010 19:34

Dno krbce na snášení se dělá ze šikma směrem dozadu(holé dno),než se slepice zvedne vejce se odkutálí. aby se na něj nedostala, dělá se zadní přepážka tak vysoko ode dna, aby za ní prošlo vejce..jinak doporučuji, jako prevenci, pořádně usušit staré skořápky které se jím dávají, přidávat lisované, nebo normální škvarky do žrádla(2x týdně)...a jako třetí už zmiňovaná paprika, ale jestli je to dobrá nosnoce, tak bych zkusil to první

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.55 (?), 30.7.2012 12:16

skúste in rozmrviť škrupinu od vajíčka na drobné kúsočky alebo im dajte piesok mne to tak pomohlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.156 (?), 21.3.2010 23:33
žádný zobák nestřihejte - to jako vám by někdo řezal jazyk - to je blbá rada.Prostě slepici zkonzumujte v kuchyni.Je to zlozvyk a běžně se to stává.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.98 (?), 22.3.2010 20:34
Spíše jako by jste si ostříhala nehty... Špička zobáku je vápenná a při nedostatku obrušování může i přerůstat! Obrušování špičky zobáku patří ke klasické péči o chovance, pokud je to potřeba!! Máte 2 možnosti velmi rychlého řešení, záleží na Vašich prioritách: 1. polévkové 2. vzít horní špičku zobáku pilníkem na nehty a lehce! přebrousit(poznáte dle reakce slepice). druhé řešení je nefunkční bez obohacení stravy o vápník a po 1-2 týdnech bude klovat vejce nanonovo. 3. pomalé řešení - přidejte vápník a doufejte, že slepice zapomene, jak jí vnitřek vejce chutnal...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 184.104 (?), 12.4.2010 23:00

Také mě žraly slepice vajíčka, ale stylem kuna.Vnitřek vajíčka vyžraly skořápku nechaly, takže vápník jim nechyběl a krmítko měly plné žrádla.Byly jenom mlsné.Moje rada zní -ze slepic udělat lukšáče-do hrnce sní at šlape lukše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 236.31 (?), 13.4.2010 8:56

Také jsem měla podezření, že některá ze slepic žere vejce. Skořápky zůstaly. Někdy však skořápky byly docela dost daleko od hnízda. Podezření padlo na kunu. Nakonec jsem jednou přistihla našeho psa labradora in flagranti, jak vybírá vejce z hnízda, zrovna měl jedno v tlamě. Bylo to pro mě velmi překvapivé zjištění, na něj jako na pachatele jsem nikdy ani trošku nepomyslela. Teď na to dávám pozor. Naštěstí moje pipky mají svůj snášecí čas v době od 8 nejpozději do 11 hodin. V té době teď kvůli tomu pes nesmí ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.42 (?), 18.6.2010 6:37

Dobry den, jedine co na tohle tema je funkcni, je pouze to, ze z te slepice ktera vyzobava vajicka udelate polivku a misto ni poridite novou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.153 (?), 18.6.2010 19:51

Přesně tak! Udělat polívku dřív než to od ní odkoukají druhé slípky.Pokud slípkám nic nechybí v krmení, je to pouze zlozvyk, který se neodnaučí.B

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.165 (?), 27.6.2011 23:18

řeším problém, s kterým si nevíme rady. Ze tří snesených vajec je vždy jedno naklobnuté, ale ne úplně vyžrané. Podezírali jsme některou ze slepic, ale vrtá mi hlavou, že sousedka, která má slepice hned na druhé straně našeho plotu, říká to samé, že vždycky má jedno vajíčko naklobnuté (trvá to asi tři měsíce). Když slepice žere vejce, sežere ho vždy celé nebo větší část? Není mi jasné, proč by vejce jen naklobla a nechala. nemůže to být jiný živočich? Ačkoliv bydlíme ve městě, vyskytuje se kolem nás dost strak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.27 (?), 10.10.2011 8:34

.. taky nám slepice vyžírala vejce, upravili jsme kukaně tak, aby se vejce skutálela mimo, ale jaké bylo překvapení, když jsme nacházeli vyžraná vejce i tam. Sledovali jsme dění a načapali jsme jednu slépku jak po snůšce přidržela vejce nohou, aby se nezkutálelo a pustila se do něho, mrcha vyčůraná. Potom dala hlavu na špalek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika