Slepice stále kvokají



host - 207.90 (?)
25.6.2011 13:13

Taky kvokáme, ale zároveň neseme, tak ji nechávám, ať si občas posedí a kvokání beru jako formu hlasového projevu spokojenosti.Nepíšete, jestli Vám nesou.Naši to dělávali taky do vody a pod řičicu, ale zdá se mi to příliš drastické, představte si sebe ve "svých dnech",mokrá, nas... aná a ještě zavřená?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 207.90 (?), 25.6.2011 13:13

Taky kvokáme, ale zároveň neseme, tak ji nechávám, ať si občas posedí a kvokání beru jako formu hlasového projevu spokojenosti.Nepíšete, jestli Vám nesou.Naši to dělávali taky do vody a pod řičicu, ale zdá se mi to příliš drastické, představte si sebe ve "svých dnech",mokrá, nas... aná a ještě zavřená?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 25.6.2011 15:17

Já slepice nemám, jenom u babičky, tak jim až tolik nerozumím, ale když jsem si to tu přečetla, došla jsem k názoru, že je,,kvokání" něco jako,,falešná březost" u fen. A to fenečku všichni litují a doufají, že ji ta,,blbá nálada" brzy přejde. Nevím, proč se u slepic používají takhle drastické metody? Jestli chce sedět, tak ať si sedí, vejce bych sbírala častěji a hotovo. Jinak bych tyhle metody označila za klasické týrání zvířat. Správně to zhodnotila pisatelka přede mnou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.71 (?), 30.9.2012 11:03

souhlasím :-) Já slepice mám, zrovna jedna kvoká, tak ji stále vyháním z hnízda, ale nikdy bych ji netýrala v sudu s vodou nebo v pytli!!! :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 5.10.2012 7:19

Souhlasím, taky mi 1 -2 slepice za rok začnou kvokat. Prostě to neřeším, vajíčka sbírám deně, takže nejsou nasezená, že na nich sedí slípka - tak ji zvednu a vejce vyberu. Časem když kuřata nepřicházejí, tak ji to přejde. Většinou jednu snůžku vajec nechám na jaře vysedět, ta radost z kuřat stojí za menší snážku vajec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.154 (?), 22.11.2016 12:19

Když slepice kvoká, chce vysedět kuřata, tak jí to dopřejte.Dává vám vajíčka celý rok a vy jí pak strčíte do sudu? Není to takový problém.Na internetu se dozvíte jak na to. Neříkejte, že máte málo místa, že by kuřata klofaly ty ostatní, vše jde jednoduše zařídit. A máte svoje slípky za půl roku ponesou.Když jich máte víc, budete mít víc kuřat, nebo je někomu nabídněte. Já měla letos také kvočnu od sousedky, pak jsem jí vrátila.Chceme přece "šťastná vejce i kuřata".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 23.11.2016 12:18

Je možno brát Váš názor vážně, nebo je TO myšleno jinakcool? Líhne se kuřátstvo obého pohlaví v poměru cca pade na padeenlightened! Jak chcete zajistit štěstí pro většinou nadbytečné samečky? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 197.20 (?), 24.11.2016 1:09

Ač otázka nebyla na mě, jsem přesvědčená, že to bylo myšleno tak, aby slepičky mohli sedet, vylíhla se kuřátka, odrostla kuřátka, slepičky na vajíčka a kohoutci na pekáčsmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 233.138 (?), 27.9.2017 17:11

nejde o ta vejce jak spíš o to že pokud slepice kvoká a nemá pod sebou oplodněná vajíčka tak sedí sedí a nejde se nažrata ani napít a jelikož se kuřata nelíhnou tak je velká pravděpodobnost toho, že slepice zajde wink v tom to celé vězí 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 27.9.2017 20:13

Slepice kvočna v dobré počáteční kondici většinou včas z nefunkčních, zpětnou vazbu neskýtajících vajec slezeenlightened. Občas zasedne taková, která podvědomě cítí svůj konec a snaží se sezením zazpívat svou labutí píseňcrying. Další prů.er je, když je chovatel neznalýcool či hovádko a milou kvočnu během výkonu dosucha vysosají čmelíciangry! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.201 (?), 18.8.2013 7:59

Zdravím Vás, nám též kvokají 2 slepice, jedna vyseděla krásných 10 kuřátek. Já myslím, že je to přejde samo. To co tady čtu, je jako týrání a to jen proto, že vám každý den nedají vajíčko???  I slepice mají své dny. Příroda je do toho stavu kvokání dostala a zase je vrátí zpět. Kvokání je známkou, že jsou zdravé a spokojené. Nechte slepice v klidu žít a ať si zakvokají ... s přátelským pozdravem Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika