Slepice stále kvokají



host - 95.128 (?)
30.1.2018 11:26

pokud do do zradla se pridava srotik s jecmene nebo sam jecmen zrnicka a vynecha se psenice na nekolik dni... tak slepice mi zacnou kvokat... ten jecmen davam, kdyz mi zadna nechce zasednout... to je neco jako pro lidi celer... :)  zase rada drive narozenych... funguje...

a aby prestaly kvokat... ta samotka je dobry napad... a hlavne kdyz mate vic prebytek kvocen... dejte je vsechny k sobe...   to nemaji v oblibe,,,,,,

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Alenica - (21) - 35.122 (?), 30.5.2011 15:48, zobrazeno: 138260x

Dobrý den - tak jsem zase zde s problémy. Mám 10 slepic /5 nových - letošních a 5 starých- 2 roky.) Ty nové mně stále kvokají, už mně kvokají 3 slepice. Mám je pod opálkou zavřený a namáčím je v sudu s vodou a nic.- kvokáme stále. Poraď te někdo - už je to přes týden - (abych z toho nekvokala taky). Díky a ahoj alka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.253 (?), 30.5.2011 20:05
Někdy se to takto vyvrbí. Chce to trpělivost. Někdo by za kvočnu dal nevím co a jinému kvokají jako o závod. Právě jsem také odkvokával 3. Já to řeším tak, že když začnou vysedávat v hnízdech tak je zavřu do králíkárny pěkně na samotku a nechám je tam jak je potřeba. Většinou ten týden někdy i déle to trvá. Párkrát se mi jich zželelo předčasně a pustil je dřív. Za chvíli byly zase zpátky v kukaních. Tak znova na samotku a už jsem nepovolil dokud je to nepřešlo vysedávat v hnízdech. Přeji Vám brzké odkvočení. Pavel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.45 (?), 31.5.2011 21:48

slysel jsem ze je dobre dat do sudu trochu vody asi tak 5cm a strcit ji tam nemuze si sednou a musi preslapovat za den je pry po kvokani ale nemam to vyzkousene moje babicka dala kvokajici slepici do zaveseneho pytle aby se houpala to vyzkousene mam po jednom dni prestala

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.4 (?), 1.6.2011 13:37

dáváme do zobáku acylpyrín a za tři dny je pokoj, řešíme to jako horečku, ony ve zkutečnosti mají zvýšenou teplotu, proto někdy pomůže to ochlazení ve vodě, ale acylpyrín fakt zabírá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.197 (?), 17.3.2017 11:19
O slepice se vždy staral můj muž, šlo to mimo mě, já jen chodila sbírat. Loni zbylo však všechno na mně. S kvokáním jsem si poradila takto drsně: Nejdříve jsem kvočku zavřela do prázdné králíkárny, kvokala si furt. Pak ji v jednom dni párkrát potopila v sudu. Byla jsem vzteklá a tak pak lapala po dechu. Byla jsem předem srozuměná s tím, že možná pojde. Zalapala po dechu a byla OK. Dala jsem ji do koše, ten obvázala nahoře šátkem, aby neviděla ven a také nevyskočila. Zavěsila na špagátek na větev třešně. Nechala jsem ji tam den a noc. Vítr s košem pohupoval. Pak ráno jsem ji vysvobodila a pustila k ostatním. Bylo po kvokání. Jak ráda bych řešila kvokání, ale vybili mi celý kurník zdravých slepic 30 + 1 kokeš :-(:-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Alenica - (21) - 35.122 (?), 1.6.2011 16:45

Děkuji Vám za rady, vykoupala jsem ji v sudu, dala acylpyrin a zavřela do králikárny a uvidíme. Alka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.128 (?), 30.1.2018 11:26

pokud do do zradla se pridava srotik s jecmene nebo sam jecmen zrnicka a vynecha se psenice na nekolik dni... tak slepice mi zacnou kvokat... ten jecmen davam, kdyz mi zadna nechce zasednout... to je neco jako pro lidi celer... :)  zase rada drive narozenych... funguje...

a aby prestaly kvokat... ta samotka je dobry napad... a hlavne kdyz mate vic prebytek kvocen... dejte je vsechny k sobe...   to nemaji v oblibe,,,,,,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 30.1.2018 19:24

...anebo s tím ječmenem ani nezačínejte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.3 (?), 27.5.2018 7:58

Moje babka mela slepice celi zivot kdyz zacala nektera kvokat povesila ju v pytlu do prujezdu tam vysela dva tri dny a bylo po kvokani samozrejme tam drzela hladovku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Alenica - (21) - 35.122 (?), 18.6.2011 17:55

Dnes je 18.6.2011 a slepice stále kvoká, už se k té kropence přidala vlaška. Stojí v sudu ve vodě(5cm), dala jsem jim acylpyrin a čekám. Myslíte, že jim mám dát ještě jeden acylpyrin? Ještě 2 bílé slepice přepeřují, jsou už skoro holé a nadrchmané, je jim asi zima. Máte někdo také problémy se slípkama? Já je chovám třetím rokem a nic a teď  takové problémy. Alka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika