Slepice si vyzobávají peří



host - 140.163 (?)
16.5.2013 20:29

Nemyslím, že by bylo nutné kupovat psí konzervy. Rozhodne bych zkusila koupit směs pro nosnice a po určitou dobu (2-3 týdny), tuto směs zkrmovat jako jedinou součást krmné dávky. Po této době by se mělo ukázat, zda je tento stav ještě možné ovlivnit, nebo je to již natolik upevněný zlozvyk, že ho již nic nevyřeší. Kupte buď granulovanou směs, na kterou si slepice rychle zvyknou, nebo sypkou zvlhčujte vodou, aby měla drobtovitou strukturu.Pokud se stav zlepší, přidávejte pak směs ještě alespoň z části delší dobu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 185.138 (?), 16.5.2013 16:06

Finančně to není žádná sláva. Slepice to nepochybně sežerou, o tom žádná. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.86 (?), 16.5.2013 16:36

Pozor na konzervy a jiné krmení vyráběné pro psy a kočky. Mohou obsahovat léčiva, případně jiné látky pro které platí u hospodářských zvířat ochraná doba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.163 (?), 16.5.2013 20:29

Nemyslím, že by bylo nutné kupovat psí konzervy. Rozhodne bych zkusila koupit směs pro nosnice a po určitou dobu (2-3 týdny), tuto směs zkrmovat jako jedinou součást krmné dávky. Po této době by se mělo ukázat, zda je tento stav ještě možné ovlivnit, nebo je to již natolik upevněný zlozvyk, že ho již nic nevyřeší. Kupte buď granulovanou směs, na kterou si slepice rychle zvyknou, nebo sypkou zvlhčujte vodou, aby měla drobtovitou strukturu.Pokud se stav zlepší, přidávejte pak směs ještě alespoň z části delší dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.130 (?), 8.7.2013 22:27

Kvalitní kočičí granule a kapsičky léčiva ani nic špatného neobsahují, to je hlídané patrně víc než jídlo pro lidi. Za granuli od mých koček (mám chovnou stanici MCO) slepice udělá cokoli. Jako cvičený lachtan. Občas je tím rozmazluju. A masová konzerva - o tu se poperou. Ale dostanou jen párkrát do měsíce, aby zase neměly moc masa. Když jsem dostala první 3 slepice od kamaráda, ozobávaly si peří taky. Ale nechaly toho, mají plno jiné práce. Krmím vším, obiloviny, granulát, zelené(mají k dispozici cca800m2, občas něco málo z kuchyně, (u nás nic nezbývá), maso, rýže, zelenina, tvaroh, cottage, ryby. Trus mají výstavní, snáška skoro 100%, lesklé peří, tak snad jsou zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.10 (?), 9.7.2013 13:20

Mytaky přilepšujelme slépkám kočičíma Britkama-pro koťata-ta naše Míca to už nechce a je starší, tak si pochutnávají slépky.Samo, že né pořád, taky párkrát v měsíci, jako obměnu a chutí jim. Peří si vyzobávaly a užpřestaly, zase krásně zapeřily, jen jedna má ještě krk jak holátko, ale už jí narůstají nové brka. Snáška 100%.Konzervu taky občas přikoupím, Jinak šrot, kroupy,rýže, vločky,nudle, slupky z brambor, zelené,střídáme, ať nemají pořád to samé.A vypadají spokojeně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.86 (?), 10.7.2013 17:01

Vzhledem k tomu, že maso psů a koček se v naší oblasti nespotřebovává k jídlu lidmi, není ervropskými normami zakazáno přidávat do krmení těchto zvířat látky které je zakázáno podávat hospodářským zvířatům. A co není zakázáno to je povoleno. Tak že, Vážená chovatelko, je to od Vás pěkné, že máte ráda i své slepice, ale být Vámi byl bych předběžně ostražitý a vejce od nosnic krmených krmením výhradně určeným pro psy a kočky bych krmil zase jenom psům a kočkám.

Hodně úspěchů v chovu, lesklou srst u koček a zdravé vajíčka Vám přeje

           Drůbežář

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.130 (?), 6.10.2013 23:02

Děkuji za kázání, pane Drůbežáři. V dobrém. Neumíte si představit, jaké laboratoře má třeba francouzský výrobce granulí pro kočky RC. A jak se vzájemně jednotliví výrobci hlídají, dělají rozbory výrobků "protivníků". Stačilo by objevit stopové prvky "něčeho", a končí s odbytem. Kočkaři jsou schopní pro své kočky i lynčovat. angry Neexistuje např., aby do granulí přídávali léčiva. Jo, problém bych viděla v mražených salámech pro psy. Polský výrobce.

A já svoje kočky přímo žeru. wink Ale slepice mě baví, je s něma sranda. A jsou hrozně učenlivé. Určitě těch pár granulí jim na škodu není. Ani nám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.90 (?), 10.10.2013 8:29

Tak fakt nevím :-(. Máme slepice rok a půl, 15 slepic, k dispozici mají celou obrovskou zahradu (tedy nejen trávu, písek, kompost, stín, ale i moje křeslo pod altánkem - bohužel), krmíme granulema pro nosnice + chleba + granule pro kočky + občas vařené prasečí nožky, no a samozřejmě skořápky, zelenina, zbytky z kuchyně.  Mají čistý kurník, pravidelně uklízený, slepice jsou 4x ročně stříkané preventivně arpalitem. Jsou mazlivé a přítulné. Přesto jedna z nich - Jarmilka :-), bílá slepice, kříženec z tetiného dvorka, je v tuto dobu téměř bez peří. Má holý krk, holá místa na křídlech, na břiše, na hlavě. Nevšimla jsem si, že by ji někdo ozobával, ani to nemá krvavé, jen holé. 

Kde tedy dělám chybu já?  Není nemocná? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.86 (?), 10.10.2013 20:09

Chybu zřejmě děláte, že si nepřečtete návod k arpalitu  . Je tam určitě nápsáno, že není určen pro potravinová zvířata, případně ochraná lhůta.

                                                   drůbežář 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.86 (?), 10.10.2013 20:03

V západní Evropě proběhlo několik afér z kvalitou potravin pro lidi. A tak mi připadá úsměvné vyprávění jak sledují kvalitu krmení pro kočky. 

Potěšila jste mě, že si rozumíte se slepicemi, to by jste si rozuměla určitě i se mnou.

                                                                                 drůbežář 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika