Slepice si vyzobávají peří



host - 6.10 (?)
15.5.2013 14:56

Dobrý den, mě by to taky zajímalo, naše slépky krásně nesly od června, v podstatě i v zimě, občas vynechaly při tuhých mrazech, nebo při přepeření, ale poslední dobou sleduji, že se ve výběhu klovou navzájem.Třeba jedna leží a druhá jí klove u zadku a ona si to nechá líbit, dělají to tak vesměs všechny, krmené jsou pšenicí a chleba se šrotem, těstoviny, rýže,vločky, bramb.slupky, čerstvá voda, přísyk drcených skořápek, žabinec,posekaná tráva... nemyslím, že by strádaly hlady, ani se nenudí, spíš mi připadá, že jím to dělá dobře. Na parazity jsem nepomyslela, čmělíky zkusím pohledat, ale je to jejich 1.kurník, úplně nový a ony jsou celý rok naprosto krásné zdravé.Tak nevím, kde by se ti čmelíci vzali... poradíte?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 128.66 (?), 9.6.2012 16:57, zobrazeno: 86757x

Dobrý den, měla bych dotaz. Máme 15 slepic a už od ledna nás trápí to, že si vzájemně vyzobávají peří, dokonce i kohout už je na některých místech holý. Zobou si peří hlavně na zádech a peří z ocasu, už jsme bezradní. Denně krmíme chlebem + zbytky z kuchyně když jsou, denně mají pšenici, vodu, mohou hrabat, popelit se, ze zahrady mají otevřeno na pole, takže výběh je obrovský a s dostatkem zeleného. Občas přilepšíme syrovým masem z ryb, po tom se mohou umlátit. Poradíte mi, co s tím dělat? Už si nevíme rady, mám strach že nám slepice v zimě umrznou, nemají šanci, aby jim peří dorostlo, zobou se naprosto všechny a hlavně večer, když je zavřeme do kurníku, to sedí na bidlech a zobou jedna druhou až do rána...:(

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 9.6.2012 19:28

Někdy je to zlozvyk, ale nejspíš nedostatek v krmné dávce. Málo bílkovin a minerálů. Kupte směs pro nosnice a podávejte neomezeně. doplnňte zelené krmení, ttávu, žabinec, ideálně sekané kopřivy. Pokud můžete, dávejte drcené kosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.66 (?), 10.6.2012 16:56

Zkusíme ty směsi pro nosnice, děkuji. Jak jsem psala, mají výběh do pole, kde je nyní pšenice a jinak samozřejmě všechno možné zelené, tráva, pampelišky, kopřivy přidáváme nasekané k zrní ale i tak mají možnost kopřivy zobat a zapomněla jsem dodat, že pravidelně dostávájí drcené skořápky. Drcené kosti též vyzkoušíme. Ještě mě zajímalo, slyšela jsem, že když se slepicím dává syrové maso, může vzniknout právě problém s vyzobáváním peří, je na tom něco pravdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 51.2 (?), 9.6.2012 20:37

Nemají v peří nějaké parazity? Pokud se jim podaří se jich při popelení trochu zbavit, na hřadu v noci na ně mohou znovu vlézt. Je vhodné provádět důkladnou dezinsekci kurníku včetně hřadovacích tyčí. Vystříkání Biokillem bych provedla neodkladně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.66 (?), 10.6.2012 16:57

Jednou za čas slépky prohlédnu, hlavně pod křídly a nikdy jsem nic neobjevila... ale desinfekcí nic nezkazíme :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.86 (?), 2.7.2012 17:13

Vaše nosnice podle toho co píšete trpí nedostatkem bílkovin určitě intenzívně nosí. Přidejte jim do krmení sojové pokrutiny nebo rybí moučku. Určitě, zvláště v tomto horkém období mají čmelíky. Umožněte jim popelení. Čmelík kuří je přes den ukrytý ve spárách dřeva omítky atd. , vylézá a saje nosnicím krev pouze v noci. Čmelíky zjistíte tak, že večer jak se stmívá rozložte do kurníku navlhčenou bílou hadru ,plenu po dvou hodinách nebo ráno ještě za tmy ji zkontrolujte uvidíte kolik mate u nosnic čmelíků. Příčinou ozobávání ve Vašem případě ale nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.10 (?), 15.5.2013 14:56

Dobrý den, mě by to taky zajímalo, naše slépky krásně nesly od června, v podstatě i v zimě, občas vynechaly při tuhých mrazech, nebo při přepeření, ale poslední dobou sleduji, že se ve výběhu klovou navzájem.Třeba jedna leží a druhá jí klove u zadku a ona si to nechá líbit, dělají to tak vesměs všechny, krmené jsou pšenicí a chleba se šrotem, těstoviny, rýže,vločky, bramb.slupky, čerstvá voda, přísyk drcených skořápek, žabinec,posekaná tráva... nemyslím, že by strádaly hlady, ani se nenudí, spíš mi připadá, že jím to dělá dobře. Na parazity jsem nepomyslela, čmělíky zkusím pohledat, ale je to jejich 1.kurník, úplně nový a ony jsou celý rok naprosto krásné zdravé.Tak nevím, kde by se ti čmelíci vzali... poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.199 (?), 16.5.2013 7:20

Vždyť to máte popsané v příspěvku, na který reagujete. Jen nečtete. V tom co krmíte bílkoviny nejsou. Potřebujou maso.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.10 (?), 16.5.2013 14:34

My jim maso dáváme, né pravidelně, ale přece nebudu i pro slepice kupovat flákotu u řezníka. Dostávají maso, když vaříme polévku atd... navíc po celou dobu, co vypadaly krásně maso dostávaly ve stejné intenzitě, jako teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.10 (?), 16.5.2013 14:43

V jednom článku jsem četl, že se může slepicím dát občas konzerva masa pro psy-prý to zajistí přísun bílkovin.Co vy na to?Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika