Slepice prosím poradtě



host - 64.242 (?)
20.1.2013 21:33

Přidat je večer za tmy na hřad k ostatním a všechny včetně nových pohladit rukou namočenou v octě(stejný pach) ano i slepice se řídí čichem, proto nezobou některé odpuzující či jedovaté rostliny..Bohužel trávy na hulení se to netýče, ta snad chutná všem živočichůmwink.. použít voňavku opravdu neneno ale i s ní to není žádné týrání zvířat. Možná by stálo za to než mluvit o týrání si něco přečíst o drůbeži, o jejich nervové soustavě a ostatních vjemových orgánech..Hodně se liší od savců

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
michael.guti - (1) - 105.54 (?), 20.2.2012 14:29, zobrazeno: 40950x

Dobrý den chtěl bych se zeptat v kolika měsících začíná slepice snášet a v kolika měsících mohou mít mladé. Mám Dominanty a vlašku. Předem děkuji za odpověd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.194 (?), 20.2.2012 17:47

Dobrý den,

 u hybridů jako je Dominant a pod, by měla být užitkovost a vlastnosti uvedeny v nabídce nebo by Vám je měl sdělit prodejce. Pokud je seriozní. Stačí zajít na stránky Dominantu.

Zpravidla snášejí v 5. měsíci stáří, ale vše záleží na krmné skladbě kuřic.

Vlašky začínají 5,5 - 6. měsíc.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 20.2.2012 18:23

No, jestli vám to tajemství nezůstalo skryto, vajíčka neslouží jen k jídlu a do buchet, ale i k rozmnožování ptáků. Slepice je pták a rozmnožuje se pomocí vajec. Tedy slepice mohou mít mladé v okamžiku, kdy začnou snášet. Ale potřebují k tomu kohouta, aby byla genderová rovnováha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.145 (?), 21.2.2012 19:57

noo, dovoluji si trochu oponovat... slepice nejdříve začne vajíčka snášet, ale k tomu, aby mohla mít kuřata musí teprve jaksi dospět, zatímco snášet začnou kolem 5 - 6 měsíce, tak jako kvočna se slepice bude chovat podle mě nejdříve od roka nebo přibližně od 15 měsíců věku. Předtím těžko nějak slepici přimějete aby seděla na vejcích a vyseděla kuřata...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.249 (?), 20.1.2013 13:04

tak to já budu taky oponovat.Koupil jsem si Dominanty těsně před snáškou (stejně jsem čekal 1,5 měsíce na 1 vejce).Začali snášet v půli května a 1 mi sedla už začátkem června.Asi to okoukala od pižmovek který mi sedělilaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.128 (?), 21.1.2013 14:55

Také si dovoluji oponovat. Mám čtyři nové slepičky zakoupené loni v dubnu, černé Moravie, prý "těsně před snáškou", takže usuzuji, že jim bylo asi 5 měsíců. Z toho dvě začaly kvokat v jejich asi 7 měsících. Do té doby snášely sotva půl druhého měsíce. Událo se to loni v červnu a jejich kvokání bylo urputné až zarputilé. Několikát jsem je proto vyráchala ve vaničce s vodou, ale obě byly nesmírně vytrvalé, ta válka mezi nima a mnou trvala až do konce července. Vajíčka celou tu doby nesnášely. Pak kvokat přestaly, vajíčka ještě i tak nějakou dobu nenesly. No a koncem srpna ty samé dvě Moravie začaly kvokat zase. Zavřela jsem je na pár dní každou zvlášť do králíkárny a vzdaly to. Jestli se to bude opakovat na jaře zase, tak se od nich asi moc užitku ve formě vajíček nedočkám :(((. Na druhou stranu to jsou ale pěkné dračice, co se kde pohne, všechno pochytají. Žáby, ještěrky, myši a dokonce i slepýše zamordovaly. Doposud jsem měla pouze hnědé Tetry. Chování Moravií a Teter je nesrovnatelné. Všechny Tetry co jsem kdy měla, byly klidné slepice, nezakvokala mi nikdy žádná. Tyto černé Moravie mám prvně a ve srovnání s Tetrama jsou fakt jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 118.202 (?), 15.1.2013 13:14

Dobrý den, máme 10 slepic a 1 kohouta.(hnědé). Chtěli bychom dokoupit 5 mladých slepiček - kuřic. Známá mi poradila, že ab yse neklovali tak je mám dár společně do kurníku ale ty nové ohradit třeba pletivem aby nasály ten pach ostatních straších slepic a tim aby nedocházelo ke klování atd. Chci se zeptat je to pravda? nebo jak se to může jinak udelat?

Moc děkuji

Iveta Litomiská

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 20.1.2013 16:03
Někdo tu psal postříkat je všechny stejnou voňavkou, to mi ale přijde jako týrání zvířat :-). Ale skutečně se řídí čichem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.242 (?), 20.1.2013 21:33

Přidat je večer za tmy na hřad k ostatním a všechny včetně nových pohladit rukou namočenou v octě(stejný pach) ano i slepice se řídí čichem, proto nezobou některé odpuzující či jedovaté rostliny..Bohužel trávy na hulení se to netýče, ta snad chutná všem živočichůmwink.. použít voňavku opravdu neneno ale i s ní to není žádné týrání zvířat. Možná by stálo za to než mluvit o týrání si něco přečíst o drůbeži, o jejich nervové soustavě a ostatních vjemových orgánech..Hodně se liší od savců

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika