Slepice opelichávají



host - 226.194 (?)
1.8.2013 16:48

Dobrý den, slepice mohou trpět všenkami, které se nejčastěji vyskytují na břiše pod kloakou. Lechtající všenky slepici neustále zneklidňují a ta si zajíždízobákem právě v tato místa. Peří není vypelichané, nýbrž pouze zalámané a zbytky dutých brků vězí v kůži dál, jako by tam bylopořád pero. Tak to zůstane dokud zalömený brk nevytlačí nově rostoucí pysk v době pelichání¨. Křehkost ostnů per mohou také způsobovat parazité žijící při bázi peri tj v brku a ostnu.Po té se jenpouhým pohybem stehen při chůzy boky břišní oblati ošoupají.

Slepice pravidelně stříkejte arpalitem a jinými přípravky na vnější parazity a po přepeření budou zase plně opeřné ï na těchto partiích těla.

Zrovnatak na hřbetě a loktech křídel jsou slepice holé od kohouta a v kůži vězí pouze zalomené brky, které vypadnou až s pelicháním.

Juraj Kafka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 148.1 (?), 9.4.2013 3:13, zobrazeno: 20119x

Zdravím, mám rok staré slepice, Leghorn,doteď v poho, nedávno jsem si všimla, že mají všechny prořídlé opeření u zadku a jde jim vidět až kůže.Na klování z nudy to netipuji, mají to všechny, nepřepeřují, protože nesou taky všechny. Je to prosím pouze nějaký jev po zimně a slípky se znovu zapeří?Nebo je to nějaká nemoc? V kurníku žádné peří nenacházíme a do krve to taky nemají.

Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 217.8 (?), 26.7.2013 18:23

Dobrý den, mám ten samý problém a ocenil bych radu, loni slepice začali v zimě pelíchat a do dnes hlavně na zadku nedopeřily.Čmelíky jsem nenašel, kůže je pouze zarudlá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 226.194 (?), 1.8.2013 16:48

Dobrý den, slepice mohou trpět všenkami, které se nejčastěji vyskytují na břiše pod kloakou. Lechtající všenky slepici neustále zneklidňují a ta si zajíždízobákem právě v tato místa. Peří není vypelichané, nýbrž pouze zalámané a zbytky dutých brků vězí v kůži dál, jako by tam bylopořád pero. Tak to zůstane dokud zalömený brk nevytlačí nově rostoucí pysk v době pelichání¨. Křehkost ostnů per mohou také způsobovat parazité žijící při bázi peri tj v brku a ostnu.Po té se jenpouhým pohybem stehen při chůzy boky břišní oblati ošoupají.

Slepice pravidelně stříkejte arpalitem a jinými přípravky na vnější parazity a po přepeření budou zase plně opeřné ï na těchto partiích těla.

Zrovnatak na hřbetě a loktech křídel jsou slepice holé od kohouta a v kůži vězí pouze zalomené brky, které vypadnou až s pelicháním.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika