Slepice nesnáší



host - 16.90 (?) 
17.11.2015 8:49, zobrazeno: 11220x

Mám dotaz. Nám už od srpna nesnáší slepice.Jsou na velké zahradě, žrádlo mají nač si vzpomenou, nezanáší, nevím jestli jim nedávám něco nevhodného, ale slepice máme leta. Sousedům taky nesnáší. Mám 20 slepic, chci zabít 5 slepic (3roky),tak jsem si koupila 5 nových, to znamená 25 a mám denně 2-3-4 vejce, to není normální. Musí si odpočinout, vím, ale nemrzne a už je to dlouho a nové slepice mají už 5 měsíců. Co vy nato?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 17.11.2015 15:20

Dobrý sváteční den. Dost jste toho napsala, hodně ještě schází-pipeny jsou na zahradě nonstop? Nemají kurník? Jestli mají-jak vybavený? Snášková hnízda-jedno velké?, několik?, jestli více-snáší nejraději do jednoho?, tísní se jich v něm naráz více?, máte jistotu, že nezanášejí-např. pod hromadu dřeva, v křoví...? Žádné stopy po požírání vajec slípkou, slípkami, kunou, psem... Jste často na dvorečku? Neodlehčuje Vám od vajec někdo z domácích či sousedů? Ty zasloužilé bojovnice se úplně vynesly? Nejsou jedině ony ve snášce? Ty mladé mají celkem 5měsíců, nebo ještě+kuřecí věk? Přepeřily? Možná je překrmujete-jsou zasádlené? Hřebínky mají sytě červené? Přisvěcujete jim? Pokud mají jen přírodní světlo, je zcela normální, že po šílených vedrech a dněšním krátkém dni se do snášení nehrnou... S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 17.11.2015 18:59

5 měsíců je u nosných hybridů chovaných v řízených podmínkách v hale přůměrným počátkem snášky. U slepic chovaných tradičním způsobem i krmením musíte v této době zkracujícího se dne počítat s pozdějším nástupem snášky, možná i o měsíc nebo více. Den se ještě zkrátí a sníží se teplota, tak i toto bude mít na snášku vliv. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika