Slepice nenesou vajíčka



host - 164.136 (?)
28.10.2009 7:14

souhlas, mají pauzy, nejlepší je, když můžou na zahradu, ještě je tráva, ať si nasbírají, co potřebujou, jestli je moc nepouštíte, bude lepší směs pro nosnice.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
saxin - (1) - 176.2 (?), 27.10.2009 20:08, zobrazeno: 84775x

Dobrý večer, chtěla jsem někoho poprosit o radu.Asi týden slepice nesnášejí vajíčka, ale kolem sebe mají hodně peří.Krmím je ráno granulemi a přes den chleba nebo brambory.Dávám jim taky pšenici a pouštím je trávu..Nevím, jestli jim něco nechybí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.26 (?), 27.10.2009 21:40

kazda slepice si udela prestavku ve snaseni a pritom pelicha v teto dobe maji vetsi naroky na prisun vitaminu a mineralu a ty jim asi nedavate vubec podle prispevku tak jim kupte smes pro nosnice s vitaminama treba Nutri Mix a jeste je dobre mit pristup k vapenci a popelu ze dreva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.136 (?), 28.10.2009 7:14

souhlas, mají pauzy, nejlepší je, když můžou na zahradu, ještě je tráva, ať si nasbírají, co potřebujou, jestli je moc nepouštíte, bude lepší směs pro nosnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 30.10.2009 21:03

My jsme vždycky dělali slepicím "míchanici" + zrní + trávu. V míchanici byl rozdrobený namočený a vymačkaný chleba, kukuřičný šrot, Plastin, rozdrobené skořápky, drcené sušené kopřivy (v zimě). Kromě toho se jim vařily krmné těstoviny a dostávaly i uvařené odřezky z masa (nesmí syrové, aby se pak neoďobávaly). Nesly jak divé...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.74 (?), 31.10.2009 19:33

Každá slepice si potřebuje dvakrát do roka odpočnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.80 (?), 16.11.2009 23:50

pelichají, to obvykle nesnáší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.8 (?), 13.12.2009 17:19
Prosím, neví někdo kde se prodávají krmné škvarky pro slepice v Českých Budějovicích. Předem moc děkuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.105 (?), 27.12.2014 0:02


Dobrý den, mám dotaz, máme okolo 30slepic, zhruba 1,5 roku staré a celé léto nám hezky snášely, ale s příchodem zimy už cca 2 měsíce nesnáší ani vajíčky. Dostávají snad úplně všechno, vařené brambory, šrot, granule, namočené pečivo, pšenici, řepu a přesto nic. Už nevím co jim dát, aby snášely aspoň něco. Nemáte s tím nekdo, prosím, nějakou zkušenost.Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 27.12.2014 1:47

Co třeba potřeba odpočinku, chlad, přechozené nastydnutí - porucha vaječníků např.?

Z našich pěti prvních slípek Isa Brown snáší po přeléčeném nastydnutí a zánětu vaječníků už jen jedna, nejvíce odolná - neslabší průběh nemoci. Růžovka byla oproti ostatním "zpožděná" asi o dva měsíce - déle dospívala a s dalšími devíti mladšími slípkami snáší každý den na 90%... takže z deseti nosnic máme denně 9 vajec, protože ze 3 kropenek vždy jedna odpočívá. Ostatní plní na sto procent.

Nevím jak to máte se slípkami vy, ale kdybychom nedoplnili chov, tak máme dnes jedno vajíčko a v době nejhoršího průběhu nemoci a nějakou dobu poté nesnášela vejce ani Růžovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.163 (?), 27.12.2014 8:20

Mám šest slepic zhruba stejného stáří jako popisujete a od konce října nic, ani vejce. Mají volný výběh, stále si mohou hrabat, teď už jsem je přikrmoval tři týdny koupenou směsí pro nosnice a stále nic. Nemít několik nových letošních kuřic, tak máme nulovou snůšku. Přemýšlel jsem čm to může být a mám takovou teorii, že jak byla poslední zima měkká a ony měly snůšku přes zimu větší než v minulých letech, tak si moc neodpočinuly, přes léto jely na plný výkon a jak začaly první chladné listopadové dny, tak se zastavily. Mladé letošní kuřice snáší na toto období dobře.

Měl jsem podezření na zatučnění vaječníků, které způsobuje překrmení, obzvlášť velkým podílem kukuřice nebo brambor, ale krmíme je tak, aby v předvečer nezůstávalo v krmítkách žrádlo. Peří mají pěkné, jsou přepeřené, roztlučených skořápek mají dostatek neomezeně. Dávám jim teď obden dávku Nutrivitu do žrádla, ale zatím nic nového. Jo a všimnul jsem si ještě zajímavého faktu, že kohout před pojímáním uhání pouze slepice ve snůšce - tedy ty letošní. O jiné moc nejeví zájem a nebo mu zdrhají.

Takže asi závěrem prostě odpočívají a musíme trpělivě čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika