Slepice nenesou?



David 666 - (3) - 209.190 (?)
30.8.2014 21:36

Zkusím se zeptat veterináře.Ale léčba odčerveníém je jen v tom, že by se mohlo dostat nějaké asi bakterie do vajec a tím nepoživatelné.ale to je od sedmi do 14 dnů... a snášeli v tu dobu dá se říct dobře... a tloušťka na to má taky vliv... když jsou tlusté přestávájí též snášet...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
David 666 - (3) - 209.190 (?), 30.8.2014 9:36, zobrazeno: 40630x

Dobrý den.

Od března tohoto roku mám slepice.Mám 7 Bílých,9 černých jednu hnědou a kohouta.Tyto všechny slepice by měli snášet (mám totiž ještě 9 mladých-dokoupené)

Před 14 dny jsem zjistil, že měli nějakého červotoče, protože snášeli míň jak deset denně a kohout kokrhal divně.Tak jsem koupil u veterináře nějaký preparát v tom jsem je vykoupal na radu veterináře a plus dal odčervovačky. po tomto úkonu jsem se červototčů zbavil a vejce dával bokem 10 dní (snášeli 6-8 vajec denně) nyní po 14 dnech nesnášejí opět.A co hůř už 2 dny ani jedno vejce!!!Připadá mi to na 17 slepic docela málo a že by všechny odpočívali se mi taky nezdá.Červotoč se nevrátil tudíž nevím co dál.

Kurník čistím pravidelně 1 měsíčně a od toho problemů s červotočem jsem vystříkal vápnem kurník trošičku vápna přidávám i do hoblin a ve hnízdech mají čisté seno.A do jednoho jsem dal slámu kdyby třeba bylo seno špatné..(jen zkouška) prosím poraďte

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 30.8.2014 11:04

Nezanášejí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
David 666 - (3) - 209.190 (?), 30.8.2014 11:18

To jsem zapoměl napsat..Ne nezanášejí.Není kam. Vše hlavně každý den kontroluji, protože mladé chtějí spát venku tak každý den obíhám výběh a koukám i do míst kde se můžou schovat.jedině že by ty vejce zahrabali do hlíny... :o) ještě chci říct,že výběh mají dost velký asi 500m2 a zrní skořápky. namočený chleba s vitamíny (jen jednou za týden) Jinak dnes třetí den a stále nic v kurníku.A včera jsem je ještě vážil a mají kolem 2kg.Takže tlusté by taky neměli být

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 30.8.2014 18:47

Po pravdě nemám tušení co v tom je, když nezanášejí, jsou to již dospělé nosnice a nemocné také nejsou... tedy netuším jak obecně snůšku ovlivňuje začervení a následná léčba.

Nicméně nám v současné době slepice také snášejí méně - 1- 5 vajec a pár dnů také nic, ale vesměs snášejí a mimo to vím i proč.

6 nosnic máme již dvouleté, 3 mladé dominantky se teprve "roznášejí" a 6 vlašek teprve dospívá čili ty nenesou vůbec. V zásadě všechny slepice prodělaly virozu, některé v menší míře, jiné ve velké a tak je to přirozeně i na snůšce znát. Mě osobně to ale zase tolik netrápí, jsem ráda, že se jim opět naplnila volátka a tedy znovu dobře baští.

Nevím jak dalece je to pravda s tloušťkou slepic, dle mého měřítka slepice tlusté nemáme, ve srovnání se stejnými v jiném chovu (jeden chovatel, stejné stáří) jsou velké. Tak zrovna tím bych se neřídila.

Sama za sebe si říkám, že naše slípky snášely poctivě téměř dva roky 7-8 vajec z 8 slepic každý den, tak mají nárok na odpočinek, zvlášť v tom divném počasí které nyní je.

Pokud tedy nezanášejí a zaměřila bych se na jejich zdravotní stav a také jaké ev. následky mohla mít ta nemoc a i léčba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
David 666 - (3) - 209.190 (?), 30.8.2014 21:36

Zkusím se zeptat veterináře.Ale léčba odčerveníém je jen v tom, že by se mohlo dostat nějaké asi bakterie do vajec a tím nepoživatelné.ale to je od sedmi do 14 dnů... a snášeli v tu dobu dá se říct dobře... a tloušťka na to má taky vliv... když jsou tlusté přestávájí též snášet...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.46 (?), 6.9.2014 23:55

Bratislava

Aj moje sliepky mali zničohonič pauzu. Nanič počasie-veľké výkyvy. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.119 (?), 15.10.2014 5:07

Koupili jsme 6 mladých slepiček a během týdne 15 starších slepic zcela přestalo snášet. Za 20 let ještě taková situace nenastala. Domníváme se, že jsou slípky ve stresu z nových "vetřelců". Je to možné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.192 (?), 12.11.2014 13:32

Jsme na tom úplně stejně, slepice letošní, některé loňské, už více než 3 měsíce nenosí... je to poprvé za 20 let, nevíme si rady a jsme nešťastní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.69 (?), 12.11.2014 20:05
mně taky už dva týdny nenesou, přitom nijaký chladno ještě není. Už jsme měl podezření, že vejce žerou. Takhle dlouhouo pauzu a hlavně všechny najednou, jsme ještě nezažili.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 15.11.2014 18:25

Psal jsem v tématu Slepice žerou vejce. Během nenesení slepice dost ztloustly, jednu jsem zabil, spousta sádla všude po těle a nevím, nikdy jsem jí nepřistihl, ani neměla zobák od žloutku, ale najednou vajíčka jsou. Bratranec vždycky jednu vyřadí z hejna do králíkárny, ale u něj byla špinavá vajíčka a hnízda. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika