Slepice mi skočila na záda



host - 229.11 (?)
25.6.2014 19:49

to slepice dělají že skáčou na jinou slepici

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 165.115 (?), 15.4.2014 12:29, zobrazeno: 21977x

Dobrý den,
jsem začátečník a prosím o radu. Před týdnem jsme si pořídili 6 slepiček, staré 20 týdnů. Když jsem dnes šla do výběhu, abych jim dala vodu, jedna mi vlítla na záda, chvíli trvalo, než jsem ji setřásla, pak ji mírně "nakopla" a ona utekla. Poradíte mi, co to má znamenat? Je pravda, že se jich trochu bojím, mohou to vycítit a zkoušet, co si mohou dovolit? Nikde jsem nenašla, že by na záda skákala slepice, jen kohout, tak teď nevím, co s tím? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 15.4.2014 17:20

Asi bych z toho nedělala žádnou vědu, prostě Vás běžela přivítat a nějak jí to nevyšlo. Když ráno vstupuji ke slípkám, tak mi klovou nohy i ruce, přitom švitoří a pletou se, také klovou do tkaniček na botách a "tahají žížaly",  hlavně ale chtějí rychle krmení. Potom už je klid. Když by se reakce Vaší slepice opakovala a byla Vám silně nepříjemná, tak by řešení bylo jen v hrnci. Nemyslím, že by zrovna slepice vycítily strach a proto útočily, spíš to bylo jen náhodou. Vlasta L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.115 (?), 16.4.2014 18:28

Dobře, děkuji :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 21.4.2014 8:05

Spíš si myslím, že jde o projev radosti a náklonnosti k Vám.Mám souseda, který zase zlověstně vykřikuje na každou pojmenovanou slepici, jakmile snese vajíčko.Křikem odvádí její pozornost, aby vajíčko nesežrala.Doporučil jsem mu, aby jejich výživu doplnil vápníkem a jinými minerály.Zasloužily by si také větší životní prostor a pravidelný úklid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.30 (?), 24.4.2014 17:20

Tak ja dnes koupil 6 slepic řiká se jim že jsou vynošené staří 1rok. Slepičky jsou v dobré formě snašejí a dokonce hned zbily aji kohouta smiley  chudák musel vzit nohy na ramena a utikat od nich... Dal jsem jim vlastní pojmenovaní Ochechule bojovné laugh  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Klapka - (35) - 245.130 (?), 3.5.2014 19:09

Mně slepice skáčou jen do klína, když si sednu. Chtějí drbat na hlavě. smiley Ani kohout neútočí. Jo, na kočky kolem si troufají. Snad jen byla sama vyděšená, tak chtěla uletět a naletěla na vás. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 25.6.2014 16:53

Tak si nepořizuj slepice, když se jich bojíš. Klovala Tě snad? Asi těžko.

Prostě Ti jen hupla na záda, což alespoň naše slepice dělají, prostě jen tak, že buď chtějí pohladit nebo prostě přivítat... a nebo nyní nové, když se velkých bojí.. na našich zádech je bezpečno.

Nevím no, ale slepici která se nejspíš jen ze strachu přišla schovat na záda ještě víc vyděsit tím, že jí setřesu a pak ještě nakopnu... oplatila bych Ti stejně.

Slepice jsou prostě společenský no. Takže co s tím dělat? Nic. Maximálně tak se sebou.

P.s. když máš ten strach z nich, tak si dej pozor, abys k nim nešla s nějakou otevřenou ránouwink, by Tě uklovali za živacheekylaugh.

I když se Ti trochu vysmívám, tak na tohle si dej fakt pozor, když si taková cíťa, protože slípky jdou po krvi rády a docela to bolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.11 (?), 25.6.2014 19:49

to slepice dělají že skáčou na jinou slepici

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 26.6.2014 10:54

Až zase naše slípky skočí manželovi na záda, ráda přetlumočímwinkcheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika