Pomůže přesila kuřic?



host - 121.128 (?)
23.7.2012 11:26

Dobrý den,

odpovídám více než za týden, čekala jsem na výraznější změnu k lepšímu.

O moc lepší to bohužel není, kamarádkama se nestaly. Akorát mladší jsou drzejší, kdy se pro žrádlo vrhaj mezi starší (je to docela dílo je oddělit, aby mi nežraly směs pro nosnice).  Jinak když mají sezobáno tak je starší neustále drží pod králíkárnou. Z kuřic jsou malé "závislačky", jakmile k nim do výběhu někdo přijde, hned se mu motají pod nohama, protože si na ně starší nedovolí. Na noc jsem je nekompromisně dávala do kurníku, tak to musely starší respektovat. Teď už do kurníku chodí samy, ale nelezou na bidýlko, spí v jednom z krajních hnízd, do kterého slepice nechtějí snášet. Nejdřív jsem je na bidýlko každý večer usazovala k nelibosti té krajní slepice, ale protože se mi nechce čekat v tomhle období, až se uráčejí slepice na kutě, tak je nechávám v hnízdě a doufám, že až se stanou rovnocenýma (začnou taky snášet), se situace zlepší.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 121.128 (?), 9.7.2012 14:14, zobrazeno: 14649x

Dobrý den. Loňský rok jsme si pořídili 3 slepičky. Zjistili jsme, že při naší spotřebě vajec by bylo potřeba zvětšit hejno na 6. Pořídila jsem tedy k našim dámám zatím 2 kuřice (prodejce neměl tu barvu, co bych chtěla) a čekala jsem, že se holky skamarádí. Staré ale do mladých neustále klovou a drží je na jednom místě ve výběhu, z každé strany hlídají, aby se z něj nehly. V noci spí kuřice venku, a když jsem je dala do kurníku, odmítly tam jít prozměnu dospělé slepice. Nechce se mi ty staré dávat do polívky, jsou jen rok staré a snaživky. Pomůže, když dokoupím další kuřice, aby jich bylo víc než starých, že by je potom už tak neuhlídaly? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.86 (?), 9.7.2012 19:49

Staré slepice z mladýma se vždy uspořádají,  chce to čas. Ideálně je srovná kohout. Dopřejte jim krmení do sytosti. Přesila mladších nepomůže, žvlášť byly li odchovány v klecích. Počkejte až se mladé rozkoukají a zorientují .  Napište za týden jak to probíhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.128 (?), 23.7.2012 11:26

Dobrý den,

odpovídám více než za týden, čekala jsem na výraznější změnu k lepšímu.

O moc lepší to bohužel není, kamarádkama se nestaly. Akorát mladší jsou drzejší, kdy se pro žrádlo vrhaj mezi starší (je to docela dílo je oddělit, aby mi nežraly směs pro nosnice).  Jinak když mají sezobáno tak je starší neustále drží pod králíkárnou. Z kuřic jsou malé "závislačky", jakmile k nim do výběhu někdo přijde, hned se mu motají pod nohama, protože si na ně starší nedovolí. Na noc jsem je nekompromisně dávala do kurníku, tak to musely starší respektovat. Teď už do kurníku chodí samy, ale nelezou na bidýlko, spí v jednom z krajních hnízd, do kterého slepice nechtějí snášet. Nejdřív jsem je na bidýlko každý večer usazovala k nelibosti té krajní slepice, ale protože se mi nechce čekat v tomhle období, až se uráčejí slepice na kutě, tak je nechávám v hnízdě a doufám, že až se stanou rovnocenýma (začnou taky snášet), se situace zlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.217 (?), 7.8.2012 12:53

Když přivezu nové kuřice, vždy nejdříve spí v kurníku na zemi v koutě jedna přes druhou. A staré slepice jim dají co proto. Ale vždy se to časem srovná a s kohoutem značně rychleji. Na hřady se naučí samy, není třeba je tam posazovat :-).

Slepicím Zdar
Vojta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.99 (?), 6.8.2012 8:42

To tak je, že starší osazenstvo utlačuje nové.Nám poradily po koupení nových pomazat je octem, teď nevím jestli i staré, já mazala i staré.A docela to pomohlo, rozdíl byl docela velký, oproti tomu, když jsem je nemazala.Staré sice po nich šly, ale ne tolik.prostě se tomu musí nechat čas, oni se srovnají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika